• SędziaWolfgang Stark
  • Widzowie29 156

Wolfsburg na remis z Köln

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  31.01.2016 17:27
W przedostatnim spotkaniu weekendu w niemieckiej Bundeslidze bardzo nieskuteczny Wolfsburg jedynie zremisował z FC Köln 1:1. Wprawdzie Julian Draxler (fot) dał prowadzenie gospodarzom, ale później przebłysk geniuszu Modeste pozwolił gościom cieszyć się ze zdobytego punktu.

W 14 minucie mieliśmy pierwsze poważne zagrożenie pod bramką gości. Wtedy to Schurrle zgrał futbolówkę do Maxa Kruse, a ten uderzył bez zastanowienia. Doskonale w tej sytuacji interweniował jednak golkiper drużyny przyjezdnej i po pierwszym kwadransie wciąż mieliśmy 0:0.

Przed przerwą mieliśmy jeszcze jedną bardzo groźną okazję. W 38 minucie Vieirinha bez większych problemów zabawił się z Hectorem, po czym zagrał w pole karne do Schurrle. Ten zdecydował się uderzyć i pomylił się dosłownie o włos.

Po pierwszych 45 minutach mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Zmieniło się to po przerwie, bo w 67 minucie Julian Draxler zapewnił prowadzenie miejscowym, zasłużone podówczas zdaje się. Vieirnha zdecydował się na wrzutkę w pole karne, piłka minęła Nicklasa Bendtnera i spadła wprost na nogę skrzydłowego drużyny gospodarzy, który pewnie pokonał Horna.

Rozpoczęcie ostatniego kwadransa meczu przyniosło jednak wyrównanie za sprawą trafienia Modeste. Piłkarz zespołu z Kolonii popisał się świetną akcją indywidualną, którą zakończył jeszcze lepszym uderzeniem po długim słupku. Futbolówka wpadła do siatki poza zasięgiem bramkarza.

Co za tym idzie, obie ekipy podzieliły się punktami.

VfL Wolfsburg - FC Köln 1:1 (0:0)
1:0 Draxler 67'
1:1 Modeste 75'