• SędziaGünter Perl
  • Widzowie30 000

Dost daje wygraną Wilkom

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  19.09.2015 17:26
Długo musieli czekać kibice VfL Wolfsburg na bramki w meczu z Herthą Berlin. Zdobył je dopiero wprowadzony na ostatnie 20 minut Bas Dost. Holender trafił dwa razy, w tym raz z karnego, a Wilki pokonały Starą Damę 2:0.

Wolfsburg po zwycięstwie w Lidze Mistrzów podejmował u siebie Herthę, która także nie mogła narzekać na początek sezonu w swoim wykonaniu. Również w tym spotkaniu gra nie wyglądała źle, choć w pierwszej połowie bramek zabrakło.

Choć berlińczycy skupiali się na obronie, to okazji nie brakowało po obu stronach boiska. W ósmej minucie z bliska bardzo przestrzelił Bendtner, później obok bramki główkował Naldo. Na brak pracy nie mógł też narzekać Benaglio, broniąc strzały Ibisevicia w 17 czy Cigerciego w 45 minucie.

Dziesięć minut po zmianie stron berlińczycy mogli wypracować sobie okazję doskonałą w postaci rzutu karnego, gdyby tylko sędzia dopatrzył się przewinienia Dante na szarżującym w polu karnym Weiserze.

By padł gol w tym spotkaniu, musieliśmy czekać na wejście Dosta z ławki rezerwowych. Holenderski wieżowiec wpisał się na listę strzelców pięć minut po zmianie, trafiając do pustej siatki po dośrodkowaniu Arnolda i wyłożeniu od Caligiuriego.

Na to trafienie Hertha nie była w stanie odpowiedzieć, a na dodatek w 88 minucie po faulu na Draxlerze Wilki miały rzut karny. Wykorzystał go Dost, rozstrzygając losy rywalizacji.

VfL Wolfsburg – Hertha Berlin 2:0 (0:0)