• SędziaLee Mason
  • Widzowie25 031

Młoty rozbiły West Brom

dodał: Przemysław Kucharzak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  30.04.2016 17:52
West Ham pokonał na The Hawthorns West Brom 3:0 w meczu 36. kolejki Premier League, przedłużając swoje szanse na awans do europejskich pucharów.

Dosyć niespodziewanie to gospodarze zdominowali początek spotkania na The Hawthorns, w którym za rywali mieli przecież nie byle kogo, bo walczący o europejskie puchary West Ham. Szczególnie blisko otwarcia wyniku był Craig Gardner, ale mając trzy niezłe sytuacje pomocnik West Bromu ani razu nie potrafił umieścić piłki w siatce. Goście natomiast takowych problemów ze skutecznością nie mieli i ich pierwszy cios okazał się od razu ciosem prosto w szczękę. W 34. minucie piłkę na prawym skrzydle dostał Dimitri Payet i po serii zwodów posłał ją wprost na głowę nadbiegającego Cheiku Kouyate, który skierował ją do siatki. Podłamani gospodarze kolejny cios przyjęli jeszcze przed przerwą, a konkretnie w doliczonym czasie gry, kiedy to Kouyate tym razem asystował, a bramkę na 2:0 zdobył Mark Noble.

Po zmianie stron goście pokazali, że nieprzypadkowo są tak wysoko w tabeli, gdyż zaprezentowali dojrzałość godną drużyny z czołówki tabeli Premier League. Najpierw Młoty nie dały gospodarzom nawet pomyśleć o strzeleniu bramki kontaktowej, a później sami wyprowadzili decydujący cios. W 78. minucie swoją drugą bramkę zdobył Mark Noble, wykorzystując podanie Andy Carrolla. Bramka to oczywiście zamknęła już dyskusję odnośnie wyniku sobotniego spotkania, które West Ham zasłużenie wygrał 3:0.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu West Ham przynajmniej do niedzieli wskoczył na piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając Manchester United, który jutro podejmie Leciester.

West Bromwich Albion - West Ham 0:3 (0:2)
0:1 Kouyate 34'
0:2 Noble 45+2'