16 kwietnia 2016 r.| 16:00

• SędziaMichael Oliver

Watford ograło WBA, dwa pudła Berahino

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: anglia.goal.pl  |  16.04.2016 17:54
Szóste wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Watfordu, którzy na wyjeździe skromnie 1:0 pokonali West Bromwich Albion. O tym meczu jak najszybciej będzie chciał zapomnieć napastnik gospodarzy Saido Berahino, który w drugiej połowie nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Kibice, którzy w sobotę zasiedli na trybunach The Hawthorns pierwszego gola obejrzeli w 27. minucie. Wówcas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła w polu bramkowym do Bena Watsona, który skierował ją do siatki. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Po przerwie WBA ruszyło do ataku. W 52. minucie do wyrównania mógł doprowadzić McAuley, ale piłkę po jego strzale głową świetnie odbił bramkarz rywali. Losy rywalizacji z pewnością mógł odwrócić Saido Berahino. Mógł, ale tego nie zrobił.

Napastnik gospodarzy pierwszą świetną okazję miał w 67. minucie, ale jego strzał z rzutu karnego wybronił Gomes. Trzy minuty przed zakończeniem mógł się zrehabilitować, ale i tym razem bramkarz WBA odbił piłkę po jego uderzeniu z "jedenastki". Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Watford mogło świętować zdobycie trzech punktów.

West Bromwich Albion - Watford FC 0:1 (0:1)
0:1 Watson 27'