• SędziaMartin Atkinson
  • Widzowie24 225

Smutny początek Allardyce'a

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  17.10.2015 17:54
Sam Allardyce'a zaliczył dziś debiut na stanowisku menedżera Sunderlandu, ale z pewnością nie będzie wspominać go miło. Jego nowi podopieczni przegrali bowiem na wyjeździe z West Bromwich Albion 0:1 w pojedynku dziewiątej kolejki Premier League. Katem Czarnych Kotów okazał się Saido Berahino. Na swoje pierwsze zwycięstwo gracze ze Stadium of Light muszą poczekać zatem przynajmniej do następnego weekendu.

Pierwszej połowy z pewnością nie można zaliczyć do szczególnie pasjonujących. W początkowym kwadransie inicjatywa należała do Sunderlandu, ale goście nie potrafili przełożyć jej na klarowne sytuacje do zdobycia gola. Z czasem Czarne Koty pozwoliły rywalom zdominować wydarzenia na boisku. Podobnie jak przyjezdni, gospodarze mieli jednak problemy z tworzeniem dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Po zmianie stron nadal dominowali The Baggies. Ostatecznie udokumentowali ten fakt w 54. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym na piątym metrze Costel Pantilimon wypuścił piłkę z rąk. Ta trafiła pod nogi Saido Berahino, który dopełnił formalności.

Zdobyty gol wyraźnie dodał wiatru w żagle podopiecznym Tony’ego Pulisa. To właśnie oni w kolejnych minutach rozgrywali piłkę w poszukiwaniu kolejnego gola. W końcówce do ataków poderwali się gości, ale ich desperackie próby ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem. W ten sposób WBA odniosło pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w nowym sezonie.

West Bromwich Albion - Sunderland 1:0 (0:0)
1:0 Berahino 54'