• SędziaLee Mason
  • Widzowie23 218

WBA wygrywa rzutem na taśmę

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  02.01.2016 17:58
W jednym z sobotnich spotkań 20. kolejki Barclays Premier League, West Bromwich Albion pokonał Stoke City 2:1 (0:0) po golu Jonny'ego Evansa w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Pozostałe bramki zdobyli Sessegnon i Walters. The Potters kończyli mecz w "10", po czerwonej kartce dla Camerona.

Po zwycięstwie nad Newcastle, szkoleniowiec The Baggies, Tony Pulis, dokonał dwóch korekt w składzie - miejsca Olssona i Anichebe zajęli Gardner i Lambert. Powodów do zmiany składu nie miał za to Mark Hughes, który posłał do boju tę samą jedenastkę, która rozpoczęła wygrany mecz na Goodison Park.

W 15. minucie gospodarze stworzyli sobie pierwsze zagrożenie po stałym fragmencie gry - po dośrodkowaniu Brunta z rzutu rożnego piłkę przedłużył Dawson, ale zamykający akcję Evans nie trafił w bramkę. Garncarze odpowiedzieli po dwóch minutach - indywidualną akcję przeprowadził Johnson, którego strzał lewą nogą sparował Myhill.

W 27. minucie dwójkową akcję z Shaqirim uderzeniem zakończył Arnautović, ale strzał Austriaka okazał się za słaby by pokonać bramkarza WBA. W końcówce okazję mieli jeszcze podopieczni Tony'ego Pulisa, ale Fletcher mając sporo czasu w szesnastce przyjezdnych, uderzył ponad poprzeczką.

Po zmianie stron pierwszą sytuacje stworzyli sobie The Potters - w 52. minucie fantastycznym podaniem piętą popisał się Arnautović, ale niezbyt udaną próbę Shaqiriego wybronił Myhill. Osiem minut później na prowadzenie wyszedł jednak West Brom - Fletcher zagrał do Morrisona, ten wyłożył piłkę do Sessegnona, który po chwili z niewielkiej odległości otworzył wynik meczu.

Po okresie nieco spokojniejszej gry, Garncarze doprowadzili do wyrównania dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to po dośrodkowaniu Joselu celną główką popisał się Walters. Dwie minuty później Stoke musiało radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Camerona, która lekko mówiąc była kontrowersyjna.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, The Baggies zdobyli gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem zespołu z The Hawthorns został Jonny Evans, który okazał się najprzytomniejszy w ogromnym podbramkowym zamieszaniu.

Podopieczni Tony'ego Pulisa wygrali drugie spotkanie z rzędu i awansowali na 12. miejsce. Natomiast The Potters przegrywają po dwóch kolejnych zwycięstwach i zajmują aktualnie dziesiątą lokatę.

West Bromwich Albion - Stoke City 2:1 (0:0)
1:0 Sessegnon 60'
1:1 Walters 81'
2:1 Evans 90+3'