• SędziaMichael Jones
  • Widzowie26 313

Cenne zwycięstwo WBA

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  28.12.2015 17:56
West Bromwich Albion powiększyło przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów. The Baggies pokonali bowiem na swoim terenie Newcastle United 1:0 na swoim terenie w ramach 19. kolejki Premier League. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Darren Fletcher.

Kibice, którzy wybrali się na The Hawthorns z pewnością nie mieli powodów do narzekań. Obie ekipy od pierwszych minut stawały bowiem na wysokości zadania, serwując swoim sympatykom emocjonującą walkę. Tworzyły sytuacje do zdobycia gola, ale nie potrafiły skutecznie ich wykończyć.

O krok od trafienia przyjezdni byli w 55. minucie, ale piłka po strzale Paula Dummetta odbiła się od poprzeczki. W kolejnych minutach naciskali zawodnicy z The Hawthorns. Mogli wykorzystać swoją dominację, ale futbolówka po uderzeniu Victora Anichebe trafiła w poprzeczkę.

Z wymiany ciosów zwycięsko wyszli ostatecznie podopieczni Tony’ego Pulisa. W 79. minucie Claudio Yacob dośrodkował piłkę z prawej strony wprost na głowę Darrena Fletchera, który wbiegał na siódmy metr i uderzeniem głową posłał futbolówkę do siatki.

Kilka minut później prowadzenie The Baggies mógł podwyższyć Anichebe, ale przegrał pojedynek z golkiperem gości. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. W konsekwencji Sroki rozpoczną rok 2016 w strefie spadkowej.

West Bromwich Albion - Newcastle United 1:0 (0:0)
1:0 Fletcher 79'