31 października 2015 r.| 16:00

• SędziaAnthony Taylor

Lisy nadal zachwycają, wpadka Młotów

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  31.10.2015 17:56
Dwie największe rewelacje tego sezonu grały dziś z... różnym efektem. Leicester pokonało na wyjeździe West Brom 3:2, ale West Ham przegrał z Watfordem nie potrafiąc ani razu przełamać defensywy beniaminka.

Szybko spotkanie na the Hawthorns mogło się rozpocząć po myśli Lisów, bo już w dziewiątej minucie przed świetną szansą stanął Jamey Vardy. Jego strzał sparował jednak na słupek Myhill. Pierwsza odsłona kończyła się prowadzeniem gospodarzy, bo w 30. minucie po dośrodkowaniu Sessegnona głową trafił do siatki Rondon.

Po przerwie Leicester wzięło się za odrabianie strat. Goście trafiali do siatki w 57. i 64. minucie, a autorami obu bramek byli asystujący Marc Albrighton i strzelający Riyad Mahrez. Teraz wrócić do gry próbował West Brom, ale na początku ostatniego kwadransa kropkę na i postawił Jamie Vardy. W końcówce z rzutu karnego udało się strzelić gola kontaktowego Rickiemu Lambertowi, ale to ostatecznie wszystko na co było jeszcze stać the Baggies.

West Bromwich Albion - Leicester City 2:3 (1:0)
1:0 Rondon 30'
1:1 Mahrez 57'
1:2 Mahrez 64'
1:3 Vardy 77'
2:3 Lambert (k.) 84'

- W końcu przytrafi nam się porażka - mówił na przedmeczowej konferencji Slaven Bilić. I wykrakał można by rzec. West Ham od początku grał przeciętnie i raczej bronił się przed atakami Watfordu niż sam nękał defensywę rywala. Gospodarze objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą, a na listę strzelców w 39. minucie wpisał się Odion Ighalo.

Trzy minuty po zmianie stron było już 2:0 i znów do siatki trafił Ighalo, dla którego było to już siódme trafienie w tym sezonie (notabene obok niego w czołowej trójce ligi są także dziś trafiający Mahrez i Vardy). Kilkadziesiąt sekund później Ighalo mógł skompletować hat-trick, a następnie dobrą okazję miał też Carroll, ale mecz zakończył się wynikiem 2:0. W końcówce czerwoną kartkę obejrzał James Collins.

Watford FC - West Ham United 2:0 (1:0)
1:0 Ighalo 39'
2:0 Ighalo 48'