• SędziaRobert Madley
  • Widzowie24 240

Udany pościg the Toffees!

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  28.09.2015 22:56
Już dwoma bramkami przegrywali na the Hawthorns piłkarze Evertonu, by ostatecznie wracać do Liverpoolu z trzema oczkami. Dwie bramki dla the Toffees zdobył Romelu Lukaku, Belg do trafień dorzucił asystę.

Nieco aktywniej mecz rozpoczęli gospodarze, ale to Everton po 30 minutach gry miał idealną okazję do objęcia trafienia. Niewykorzystaną, bo kilka metrów przed bramką nieczysto w piłkę trafił Ross Barkley. Zemściło się to na piłkarzach Roberto Martineza, którzy po serii błędów w defensywie w 41. minucie stracili bramkę - na listę strzelców wpisał się wówczas Saido Berahino.

Dziewięć minut po zmianie stron padł drugi gol dla West Bromu, który był efektem skutecznie wykonanego rzutu rożnego - głową do siatki trafił Craig Dawson. Wydawało się wówczas, że gospodarze są już naprawdę blisko zwycięstwa, ale kilkadziesiąt sekund później dośrodkowanie Deulofeu, także głową, zamienił na gola kontaktowego Romelu Lukaku.

Piłkarze z Goodison Park nie poddawali się i wciąż wierzyli w pozytywny finał, a kwadrans przed końcem meczu doprowadzili do wyrównania. Prostopadłe podanie Lukaku zamienił na gola - będąc wprawdzie na minimalnym spalonym - Arouna Kone. Everton złapał wiatr w żagle, a dziesięć minut później za sprawą kolejnej bramki Lukaku było już 3:2 dla the Toffees. Na to trafienie wprowadzeniem na boisko Rickiego Lamberta reagował Tony Pulis i choć Anglik miał piłkę meczową, to futbolówka po jego strzale nieznacznie minęła słupek, a mecz zakończył się zwycięstwem gości.

West Bromwich Albion - Everton FC 2:3 (1:0)
1:0 Berahino 41'
2:0 Dawson 54'
2:1 Lukaku 56'