• SędziaPaul Tierney
  • Widzowie20 011

Remisy na White Hart Lane i Vicarage Road

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  15.08.2015 17:52
Mimo dwubramkowego prowadzenia nad Stoke City, Tottenhamowi nie udało się ostatecznie zgarnąć trzech punktów. Remisem zakończyło się też starcie Watfordu z West Bromem, choć w tym spotkaniu nie padł ani jeden gol.

Po szybkich szansach z obu stron, wynik w 19. minucie otworzyły Koguty. Do siatki trafił Eric Dier, który głową zamienił na gola dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Christiana Eriksena. The Potters mieli dogodne okazje, by stratę jeszcze w pierwszej połowie odrobić, ale sekundy przed ostatnim gwizdkiem podwyższył prowadzenie dla Tottenhamu Nacer Chadli.

Emocji nie brakowało także po zmianie stron, ale kibice na gola czekali ponad pół godziny. W 78. minucie sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał zapewniając swojej ekipie kontakt z rywalem Marko Arnautović. Teraz na fali wznoszącej było Stoke z zachwycającym dziś zmiennikiem Stevenem Irelandem. Ten pięć minut po pierwszym golu the Potters zaliczył asystę, a gola na wagę punktu zdobył Mame Biram Diouf.

Tottenham Hotspur - Stoke City 2:2 (2:0)
1:0 Dier 19'
2:0 Chadli 45'
2:1 Arnautović (k.) 78'
2:2 Diouf 83'

Od początku właściwie do samego końca spotkania w Watfordzie na boisku dominowali gospodarze. The Hornets byli aktywniejsi, szybsi, bardziej kreatywni i znacznie częściej utrzymywali się przy piłce. Jedną z najlepszych okazji przed przerwą miał w 44. minucie Odion Ighalo, który chybił minimalnie. Podobnie było po zmianie stron. Gospodarze niejednokrotnie byli blisko zdobycia gola, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. West Brom w stosunku do poniedziałkowego meczu się poprawił, bo gola nie stracił, ale przez 90 minut nie oddał choćby jednego strzału celnego.

Watford FC - West Bromwich Albion 0:0