• SędziaCarlos Clos Gomez
  • Widzowie19 832

Żółte Łodzie Podwodne zatopiły Basków

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  20.09.2015 20:15

Kibice, którzy zasiedli na trybunach El Madrigal długo musieli czekać na pierwszego gola. Padł on dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 42. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny za faul na Soldado. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Bruno Soriano i Żółte Łodzie Podwodne mogły w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

Dziesięć minut po przerwie bardzo dobrej okazji do wyrównania nie zdołał wykorzystać San Jose, który z trzech metrów główkował nad poprzeczką. Tymczasem w 67. minucie było już 2:0 dla Villarreal. Kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał Gaspar. Potężnie uderzona piłka wylądowała w samym okienku.

W 79. minucie było już 3:0. Pina świetnie ograł jednego z obrońców, a następnie w tempo zagrał do Leo Baptistao. Ten mocnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Iraizoza.

Basków z Bilbao było stać jedynie na honorowego gola w doliczonym czasie gry. Po zagraniu spod linii końcowej boiska, do siatki strzałem głową trafił Aduriz.

Villarreal CF - Athletic Bilbao 3:1 (1:0)
1:0 Soriano (k.) 43'
2:0 Gaspar 67'
3:0 Baptistao 80'
3:1 Aduriz 90'