• SędziaJesus Gil Manzano
  • Widzowie36 756

Baskowie triumfują na Mestalla

dodał: maaarcin  |  źródło: primeradivision.pl  |  28.02.2016 17:51
Valencia nie zdołała potwierdzić wysokiej formy z ostatnich dwóch tygodni, w trakcie których odniosła cztery kolejne zwycięstwo. W niedzielnym meczu 26. kolejki Primera Division, podopieczni Gary'ego Neville'a musieli uznać wyższość Athletic Bilbao, który na Estadio Mestalla zwyciężył 3:0.

Pierwsze groźniejsze sytuacje stworzyli gospodarze, ale nie udało im się umieścić piłki w siatce gości. Doskonałą okazję zmarnował przede wszystkim Negredo, który był niepilnowany w polu karnym, ale uderzył nad poprzeczką. Baskowie odpowiedzieli minimalnie niecelnym strzałem Muniaina z kilkunastu metrów. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek.

Sześć minut po przerwie piłkę w bramce gości umieścił Negredo, ale gol nie został uznany, bowiem sędziowie dopatrzyli się spalonego. Kilka chwil później niecelnie na bramkę Valencii uderzał Sabin Merino. Kolejną okazję miał również Negredo, ale tym razem został zablokowany przez Etxeitę.

W 62. minucie bardzo dobra interwencją popisał się Iraizoz, który nie dał się pokonać Paco Alcacerowi  w sytuacji sam na sam. Z minuty na minutę coraz lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy ostatnie rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść w ostatnim kwadransie.

Na prowadzenie Baskowie wyszli w 73. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu San Jose z prawego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł zupełnie niepilnowany Sabin Merino i strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi.

W kolejnych minutach Athletic poszedł za ciosem. W 77. minucie na 2:0 podwyższył Muniain, który w sytuacji sam na sam wykorzystał świetnie podanie Rico. Trzy minuty później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aritz Aduriz, który wyskoczył najwyżej do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza Valencii. Gospodarze nie byli już w stanie w żaden sposób odpowiedzieć.

Valencia CF - Athletic Bilbao 0:3 (0:0)
0:1 Sabin Merino 74'
0:2 Iker Muniain 77'
0:3 Aritz Aduriz 80'