12 grudnia 2015 r.| 20:45

• SędziaDavide Massa

Inter bezlitosny dla Udinese

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  12.12.2015 22:38
Inter Mediolan wyraźnie podreperował swój dorobek strzelecki i rozgromił Udinese Calcio 4:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu 16. kolejki Serie A. Doppiettę zaliczył Mauro Icardi, trafienie zaliczył Stevan Jovetić, a ozdobą pojedynku był gol z dystansu Marcelo Brozovicia.

Już w siódmej minucie szybką akcję rozegrali goście, którzy powinni byli wyjść na prowadzenie, ale doskonale uderzenie Perisicia wybronił Orestiz Karnezis. Nieco później swoją okazję miał Antonio Di Natale, który minimalnie przestrzelił.

W pierwszych 20 minutach Udinese ogólnie było agresywne, szukało gola i próbowało znaleźć gola na 1:0. Inter wyczekał rywala i gdy tylko został popełniony błąd w obronie bianconerich Icardi okazał się bezlitosny i mocnym strzałem pokonał Karnezisa, który mógł nieco lepiej się spisać, po przepuścił piłkę po nodze.

Chwilę później ponownie Di Natale uderzał z pola karnego i znowu bardzo dobrze interweniował wygwizdany przed spotkaniem Samir Handanovic. Udinese grało, Inter strzelał i potwierdziło się to po półgodzinie, gdy Stevan Jovetic przejął piłkę po słabym podaniu Domizziego i znalazłszy się sam na sam z bramkarzem delikatnym podcięciem podwyższył na 2:0.

Do przerwy mieliśmy więc pewne prowadzenie Interu, choć trzeba było oddać Udinese, że nie ograniczyło się do obrony i mieli trochę pecha w ataku.

W drugiej połowie Inter nie forsował tempa, bo i nie mieli podopieczni Roberto Manciniego takiej potrzeby. W 69 minucie swoją okazję miał Iturra, który nie wykorzystał błędu Handanovicia i, choć nie można odmówić sprytu jego zagraniu, uderzył obok słupka.

Nerazzurri byli natomiast bezlitośni i w 84 minucie podwyższyli na 3:0. Mauro Icardi wykorzystał kolejny wielki błąd fatalnego tego wieczoru Domizziego, który zaliczył właściwie asystę, a Argentyńczyk huknął po krótkim słupku w okienko i Karnezis ponownie był bez szans.

Najlepsze trafienie w meczu miało jednak dopiero nadejść, bo w 86 minucie mieliśmy prawdziwy gwóźdź do trumny miejscowych. Marcelo Brozovic znalazł się z piłką na lewej stroni boiska, złamał do środka i uderzył fenomenalnie po długim roku i pokonał bramkarza.

Tym samym Inter pokonał rywala aż 4:0 i pewnie lideruje tabeli Serie A.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 0:4 (0:2)

Pięknie!
W pierwszej połowie graliśmy tragicznie, ale koszmarne błędy Udinese pozwoliło nam prowadzić 2-0... Fajnie, że Jovetić i Icardi się przełamali bo potrzebujemy ich geniuszu. Pozdro!

Claudioo86 | 12.12.2015 22:45

[Żegnamy.Moderator]

1908Inter | 12.12.2015 22:47

Cieszą bramki Jojo i Icardiego. Brozović od jakiegoś czasu pokazuję wysoką jakość i jest to mocny kandydat do 1 składu. Fajnie Inter gra i pamiętam początek sezonu jak byliśmy krytykowani za grę. Mówiłem że czas gra na naszą korzyść, ponad 50% pierwszego składu to nowi zawodnicy, potrzebowali czasu żeby się zgrać i teraz zaczyna to się spłacać nam. Warto było męczyć się i zdobywać te 3 pkt w każdym meczu, od 4 spotkań gramy bardzo przyjemną dla oka piłkę i naprawdę powoli przy problemach Romy zaczynam wierzyć w top 3, za parę kolejek będzie można stwierdzić czy o coś więcej powalczymy. Dla mnie Miranda-Murillo to zdecydowanie najlepsze transfery Serie A. Obecnie nie ma równych im w lidze. Najlepsza para stoperów. Jojo i Ljalić również świetne transfery. Dziw bierze, że Roma odda nam tego zawodnika za raptem 8 czy 10 mln euro...Mam nadzieję że tego nie spieprzymy i go wykupimy.

youn1ck | 12.12.2015 22:47

Ja chcę na gwiazdkę podpis Handy na nowym kontrakcie.

A Icardi pokazał, czemu chcą za niego płacić takie pieniądze - sytuacji pół, a gole dwa. Szkoda, że w większości meczy nawet tego "pół" nie dostaje.

Prostytucjusz | 12.12.2015 22:48

Nigdy jeszcze nie widziałem tylu baboli obrony w jednym meczu...
Udine lepsze w pierwszej połowie, jeśli chodzi o ofensywę oczywiście, mieli swoje sytuacje i chociaż tą jedną bramkę powinni strzelić.Druga połowa to już spokojne utrzymywanie się przy piłce przez Inter i czekanie na okazje, którą znowu podarowała obrona Udine.
Udinese z taką defensywą nie ma czego szukać w Serie A.

subiektywny | 12.12.2015 22:49

No cóż... Czapki z głów. Ta drużyna jest genialna. Bardzo mi się podoba gra zespołowa Interu. Wielkie wyrachowanie i umiejętność bezlitosnego wykorzystania błędu rywala. Kapitalny mecz w wykonaniu Nerrazuri. Kapitalna defensywa, kapitalny Handa, kapitalny atak... Nic dodać nic ująć. Jeszcze raz to powiem: "LIDER JEST JEDEN". Coś mi się zdaję, że w tej kolejce nie jeden pretendent do tytułu straci punkty :) Na to właśnie czekamy!
forza INTER !!!!!!!!!!!!!!

wrobel1908 | 12.12.2015 22:50

jeśli chodzi o styl to co najmniej średni mecz w naszym wykonaniu, w pierwszej połowie Udinese się lepiej prezentowało od nas ale liczy się to co w sieci cieszy przełamanie Jojo i Icara no i bramka Brozo palce lizać
FOOOORZA INTEEEERRRR

youn1ck | 12.12.2015 22:52

@subiektywny

No ja nie wiem, czy akurat w tym meczu nasza defensywa była taka "kapitalna" :)

pelus33 | 12.12.2015 22:59

gratki dla sasiadow bez hejtowania:)fakt jest ze inter najbardzej powalczyl w mercato i efekty sa cieszy mnie chociaz powrot jednej z ekip z mediolanu na top oby tak dalej a scudetto wasz:)chociaz nie ukrywam ze czekam az milan bedzie liczyl sie w walce o top 3 ale potrzeba nam jeszcze kilku solidnych zakupow mediolan wraca forzaaa

subiektywny | 12.12.2015 23:05

youn1ck

mnie się podobała gra w obronie ponieważ broniła cała drużyna włącznie z wracającymi napadziorami. do tego dochodzi świetny bramkarz. zdaję sobie sprawę, że Inter stać na dużo więcej ale jestem zachwycony wynikiem i kompletem punktów.

Weo | 12.12.2015 23:12

Szkoda że te hejtery z początku sezonu już się nie wypowiadają tak żwawo pod meczami Interu. Nadal uważam że ciężko będzie zakończyć sezon w top 3 ale jest lepiej niż sam tego oczekiwałem.
Co do meczu, Icardi w końcu się nam coś rozruszał, piękna ta jego druga bramka, ale gol meczu i tak należy do Brozovicia. Czapki z głów. A tak dużo osób płakało że sprzedajemy świętego Kovacicia a zostawiamy jego podróbkę. A tu proszę jakie zaskoczenie, Epic Brozo :D

blackandblue | 12.12.2015 23:57

Śmieszy mnie jak ktos mówi, ze Inter musi walczyc o top3 w momencie kiedy sa kandydatem na mistrza, a niektorzy to nawet ponoć kibice. Na pewno?

damien_urukhai | 13.12.2015 00:19

Znowu do zera! Interw tym sezonie jest naprawde mocny. Jak tak dalej pojdzie to kto wie heheh Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze graczom Interu nie grozi bujanie w oblokach i lekcewazenie rywali. Ciezka praca i graczami z wlasciwymi umiejetnosciami zdobywa sie ten poziom , ktory obecnie prezentuje Inter.
Mancini jest mega trenerem. Brozovic super pomylilem sie co do niego - on ma potencjal! Forza

Ragnarock | 13.12.2015 00:28

Kapitalna bramka Brozo. Dziwne, że Montoya zagrał dopiero pierwszy mecz w sezonie. Wydaje się, że jest to całkiem dobry zawodnik. Gdyby grał więcej byłby jeszcze lepszy.
Aż zapomniałem o Kondogbii oglądając ten mecz

1908Inter | 13.12.2015 00:43

blackandblue wydaje mi się, że z ciebie żaden kibić. Parę lat temu mieliśmy świetny początek by skończyć dobrych parę pkt za czołówką...Mając takie doświadczenia z przeszłości po prostu racjonalnie oceniam szansę. Sukces należy zdobyć małymi krokami. To że uważam iż nadal walczymy o top 3 a nie Scudetto, to znaczy że nie jestem kibicem Interu? Weź się puknij w łeb...

cafe | 13.12.2015 02:33

Inter zagrał średnio. Dziwi fakt, że Udinese nic nie trafiło do siatki rywala. Największy atut dotychczas dla Interu to z pewnością brak kontuzji. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało na wiosnę.

Cacek | 13.12.2015 09:40

Brawo Inter

Ermland | 13.12.2015 10:02

Wynik trochę przysłania to,  że Udinese 3 bramki praktycznie sprezentowało. Nie zmienia to jednak faktu, że aby rywal popełniał błędy, trzeba na nim wywierać presję. A Inter to zrobił i wykorzystał bezlitośnie niezdecydowanie obrońców.
Nerazzurri są liderem ale grupa pościgowa nawet 6 punktów za plecami nic na tym etapie nie gwarantuje dlatego niektórzy kibice powinni jednak być bardziej powściągliwi. 4 lata temu Juventus był w podobnej sytuacji ale rozmowa o Scudetto pojawiła się naprawdę późno mając na uwadze poprzedzające sezony.
Bieżące rozgrywki pachną mi powrotem pięknej (i silnej) A :)

Ermland | 13.12.2015 10:05

* pięknej Serie A oczywiście

ADMlN__ | 13.12.2015 12:14

Inter trzyma poziom, jak nie złapią zadyszki - to kto wie co będzie ;)

MateuszDabrowsk | 13.12.2015 14:59

Co ten Inter gra. Nic tylko pozazdrościć.
My zaraz się rozprawimy z Hellasem który jest jak pokazuje tabela najslabszy w lidze. Trzeba wysoko wygrać.

nanana-is-one | 13.12.2015 16:32

Inter tak naprawdę bez większego błysku, ale bardzo regularny w tym sezonie. Tak się zdobywa mistrzostwa. Mimo wszystko wierzę, że wszyscy na końcu wylądują za Juve :)

zorpoks | 13.12.2015 17:24

Skoro Inter bez błysku wygrywa 4-0 to strach się bać tego Interu z błyskiem ;)

[Ważny jest ton/styl wypowiedzi. Przypomnę o tym Panu, jak ktoś napisze w ten lub podobny sposób sposób do kibiców Interu.Moderator]