15 sierpnia 2015 r.| 20:00

• SędziaJohan Hamel

Grosicki bohaterem Rennes!

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  15.08.2015 21:48
Kamil Grosicki zdobył jedynego gola w sobotnim meczu Ligue 1 pomiędzy Stade Rennes a Montpellier. W innym dzisiejszym spotkaniu Troyes podzieliło się punktami z Niceą (3:3).

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 85. minucie meczu, kiedy popisał się efektownym strzałem sprzed pola karnego. "Grosik" zupełnie zaskoczył bramkarza rywali, wrzucając piłkę za jego kołnierz.

Piłkarze Stade Rennes mogli rozstrzygnąć losy meczu dużo wcześniej, ale razili nieskutecznością. Wyborną okazję zaprzepaścił tuż przed przerwą Giovanni Sio, który z pięciu metrów nie zdołał pokonać bramkarza gości.

Montpellier też miało jednak swoje sytuacje strzeleckie. Za każdym razem pewnie między słupkami interweniował jednak Benoit Costil. Końcowa wygrana Rennes była jak najbardziej zasłużona.

Stade Rennes - Montpellier 1:0 (0:0)
1:0 Grosicki 85'

Wielu emocji dostarczyło także spotkanie w Troyes, które zakończyło się remisem 3:3. Prowadzenie już w trzeciej minucie za sprawą trafienia Jeana objęli co prawda gospodarze, ale w kolejnych minutach warunki na boisku dyktowali już goście.

Wyrównanie nastąpiło w 6. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym Hatema Ben Arfy. Drugi cios Nicea zadała natomiast po blisko kwadransie, gdy wynik na 2:1 podwyższył Plea. Na domiar złego gospodarze od 32. minuty grali w osłabieniu, gdyż z boiska za kartki wyrzucony został wówczas Mavinga.

Kiedy w 42. minucie Le Marchand podwyższył wynik na 3:1, wydawało się, że losy spotkania zostały już przesądzone. Piłkarze Troyes podnieśli się jednak po zmianie stron. Na kwadrans przed końcem kontaktowego gola zdobył Camus, a w doliczonym czasie gry do niespodziewanego wyrównania doprowadził Thiago Xavier.

Troyes - Nice 3:3 (1:3)