• SędziaSaid Ennjimi
  • Widzowie9 956

Toulouse z kompletem punktów

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: francja.goal.pl  |  28.11.2015 21:49
W jednym z sobotnich meczów Ligue 1 piłkarze FC Toulouse wygrali na własnym terenie z zawodnikami z Nicei 2:0 (1:0). Tym samym gospodarze zanotowali pierwszy ligowy triumf od 9 sierpnia 2015 roku.

Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie. Wtedy to Braithwaite wykorzystał rzut karny. Cała sytuacja była pokłosiem czerwonej kartki, którą dwie minuty wcześniej zobaczył golkiper rywali - Hassen.

Ten sam zawodnik mógł podwyższyć w 44. minucie, ale na posterunku był Cardinale i goście po pierwszej połowie przegrywali tylko jednym golem.

Na 2:0 gola strzelił Ben Yedder. Zawodnik klubu z Tuluzy wygrał walkę o pozycję z obrońcami Nicei i pokonał golkipera tego zespołu.

Finalnie wynik tej potyczki już nie uległ zmianie i gospodarze w końcu zanotowali ligowy triumf.

Toulouse - Nice 2:0 (1:0)
1:0 Braithwaite 31’ (k.)
2:0 Ben Yedder 58’