• SędziaRoger East
  • Widzowie35 997

Wygrana Tottenhamu, remis na Liberty Stadium

dodał: Kejar  |  źródło: anglia.goal.pl  |  06.02.2016 17:53
Na White Hart Lane piłkarze Tottenhamu wygrali z zawodnikami Watfordu 1:0 (0:0). Tymczasem na Liberty Stadium gracze Swansea zremisowali z Crystal Palace 1:1 (1:0).

Co działo się na White Hart Lane? Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 30. minucie. Wtedy to szansę miał Davies, ale jeden z graczy rywali w porę interweniował i Koguty miały tylko rzut rożny. Dwie minuty potem ten sam zawodnik po raz kolejny wbiegł w pole karne beniaminka, ale jego strzał został obroniony przez Gomesa.

W 37. minucie sytuacja się powtórzyła i golkiper Watfordu znowu zatrzymał szarżującego Daviesa. Chwilę potem poradził sobie też z próbą Lameli. Kilka chwil później Dier dokładnie dośrodkował do Kane’a, ale ten też nie zdołał wykorzystać dobrej okazji.

Osiem minut po zmianie stron Kane po raz kolejny próbował zaskoczyć bramkarza Watfordu, ale Gomes zdołał sparować piłkę do boku.

W 64. minucie było 1:0. Alli celnie dograł do Trippiera, a temu pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki przeciwników.

W 75. minucie Son ograł w polu karnym Cathcarta, ale jego strzał został skutecznie obroniony przez Gomesa. Ostatecznie wynik tego meczu nie uległ zmianie i Koguty skromnie triumfowały 1:0. Dzięki tej wiktorii londyńczycy awansowali na pozycję wicelidera w Premier League.

Tottenham - Watford 1:0 (0:0)
1:0 Trippier 64’

Z kolei na Liberty Stadium gospodarze wyszli na prowadzenie już w 13. minucie spotkania. Wtedy to golkipera rywali pokonał celnym uderzeniem z rzutu wolnego Sigurdsson.

W 33. minucie na 2:0 mógł podwyższyć Ayew, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Podobnie było także w przypadku uderzenia Routledge’a z 36. minuty.

Kilka chwil po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dann, który wykorzystał dobre zgranie Delaneya. W 52. minucie przed szansą stanął zaś Cabaye, lecz nie był wystarczająco precyzyjny i cały czas mieliśmy remis.

W 73. minucie wynik mógł zmienić Barrow, ale jego próba była minimalnie niecelna. Jedenaście minut potem drugiego gola z wolnego próbował zdobyć Sigurdsson, lecz tym razem golkiper Orłów był na posterunku.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i obie ekipy zdobyły po jednym oczku.

Swansea - Crystal Palace 1:1 (1:0)
1:0 Sigurdsson 13’