• SędziaRoger East
  • Widzowie35 768

Sroki zdobyły White Hart Lane!

dodał: maaarcin  |  źródło: anglia.goal.pl  |  13.12.2015 18:53
Drugiej porażki w tym sezonie doznali w niedzielę piłkarze Tottenhamu Hotspur. Koguty na White Hart Lane uległy 1:2 Newcastle United, które tym samym w drugim tygodniu z rzędu sprawiły dużą niespodziankę.

Zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki na White Hart Lane byli gospodarze, ale goście z Newcastle po ostatniej wygranej nad Liverpoolem, również zapowiadali walkę o sprawienie kolejnej niespodzianki.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką gości, ale uderzenie Kane zdołał wybronił Elliot. W odpowiedzi groźnie uderzał De Jong, ale trafił w swojego klubowego kolegę Cisse. Z minuty na minutę coraz wyraźniejszą przewagę miały Koguty i bramki dla nich wydawało się kwestią czasu.

W bramce Srok bardzo dobrze spisywał się Elliot, który obronił między innymi dwa bardzo groźne strzały Lameli. W 39. minucie musiał jednak wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Dier i strzałem głową wyprowadził Tottenham na prowadzenie. Tuż przed przerwą gospodarze mogli zdobyć drugiego gola, ale piłka po zagraniu Rose przeszła tuż obok słupka.

W drugiej połowie Koguty starały się kontrolować wydarzenia na boisku, ale Newcastle nie zamierzało składać broni i szukało swoich okazji. W 52. minucie z lewej strony pola karnego uderzał Cisse, ale piłka minęła bramkę.

W 74. minucie Sroki doprowadziły do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zagraniu Colocciniego, piłkę z najbliższej odległości do bramki wepchnął Coloccini. Goście nie zamierzali jednak na tym poprzestawać.

W 90. minucie świetnej okazji do zdobycia bramki dla Newcastle nie zdołał wykorzystać Mitrović, który po podaniu Sissoko fatalnie skiksował. W doliczonym czasie gry Sroki dopięły jednak swego i zdobyły zwycięskiego gola. Llorisa uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył Ayoze Perez i zapewnił swojej drużynie niezwykle ważne trzy punkty.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 1:2 (1:0)