26 września 2015 r.| 13:45

• SędziaMark Clattenburg

Koguty lepsze od Obywateli

dodał: Michał Machowski  |  źródło: anglia.goal.pl  |  26.09.2015 15:45
Manchester City nie sprostał w ramach siódmej kolejki Premier League drużynie Tottenhamu Hotspur. Obywatele objęli co prawda prowadzenie w 25. minucie, ale później było już tylko gorzej.

Lepiej od samego początku wyglądała drużyna przyjezdnych. Przed szansą już w 18. minucie stanął Aguero, ale na drodze Argentyńczykowi stanął dobrze interweniujący Lloris.

W 25. minucie francuski bramkarz nie był w stanie zaradzić. Goście skutecznie wykończyli szybką kontrę, a na listę strzelców wpisał się pozyskany z Wolfsburga Kevin de Bruyne.

Dwie minuty później znów wykazał się Lloris, który idealnie odbił uderzenie Raheema Sterlinga z dystansu. Na sekundy przed przerwą Koguty niespodziewanie wyrównały za sprawą Diera, który mocnym uderzeniem po ziemi pokonał golkipera Obywateli. Nic nie zapowiadało trafienia londyńczyków.

Piłkarze Tottenhamu poszli za ciosem i w 50. minucie spotkania prowadzili za sprawą Alderweirelda. Belg najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i głową pokonał Caballero.

W 61. minucie było właściwie po meczu. Harry Kane skutecznie dobił wówczas uderzenie z rzutu wolnego Christiana Eriksena. Dopełnieniem mimo wszystko kiepskiego występu gości na White Hart Lane była akcja z 79. minuty. Lamela dostał piłkę na wolne pole, zabawił się z obrońcą i bramkarzem City, a następnie trafił do pustej bramki.

Tottenham Hotspur - Manchester City 4:1 (1:1)

Zbanowany | 26.09.2015 15:48

Oczom nie wierzę, wynik typowy dla pogromu. Szkoda, że nie oglądałem...Co się stało, że City takie baty?

Czupryn1994 | 26.09.2015 15:49

Alderweireld kozak na obronie. Lamela MOTM i śmieszne sędziowanie chociaż koguty zasłużyły dziś na te 3 punkty. A KdB znowu strzela.

Swoon | 26.09.2015 15:50

Brawo Koguty za zwycięstwo takiego zmiażdżenia City się nie spodziewałem

FCZyx | 26.09.2015 15:51

Sedziowanie na wyspach siegnelo dna.

Orino | 26.09.2015 15:51

Popis sedziow i popis defensywy Obywateli... Tak czy siak Sprus lepiej gralo. Aguero niewidoczny. Po zejsciu Toure zawodnicy City nie mieli pomyslu na gre. Nie wiem co robi w klubie Demichelis, taki slaby zawodnik.. Majac Mangale i Kompanego.. Nie wiem to tykajaca bomba co dzis pokazal. Z reszta powinien wyleciec. Tak czy siak graty dla kogotow i oby Diably wygraly dzis.

PS
Pozdro dla ludzi ktorzy juz mowili ze City bedzie mistrzem ;3

Attis | 26.09.2015 15:51

Tottenham w końcu dorobił się obrony z prawdziwego zdarzenia, Alderweireld czyścił równo a Dier na DP to chyba odkrycie sezonu Pochettino.

figarro | 26.09.2015 15:54

Bałem się tego meczu. Co prawda błędy liniowych karygodne, bo powinno być 2-0. Ale poza błędem Walkera wszyscy zagrali świetnie. W końcu defensywa wygląda dobrze. Gol Diera śliczny. City niby skład gwiazd, to jednak dali się zdominować mlodzikom.

Antonio13 | 26.09.2015 15:58

Lamela strzelil ostatnia nie Eriksen do poprawki :)

Reggi | 26.09.2015 15:58

Nie spodziewałem się tak szybko zadyszki City, na początku wydawało się, że są w genialnej formie i będzie niezwykle ciężko wyrwać choć punkt w meczu z nimi, a teraz rozdają punkty na prawo i lewo. Gratulacje Tottenham!

Konrad Robert | 26.09.2015 15:58

Wracajac z pracy patrze na wynik 0:1 30 minuta..hehe..no to normalka.Ale to kuuuurna angielska liga..
Skonczylo sie na sporej niespodziance mimo iz sedziowie dopomogli Spurs.Jak dla mnie lipa i niesmak pozostal.

wicher99 | 26.09.2015 15:58

matulu 3 gole ze  spalonego ale sędziowanie to jest totalna katastrofa. Chociaż dobitka Kane piękna

kubbak92 | 26.09.2015 16:03

Sędzia liniowy miał kiepski dzień... Fatalny występ. Dobrze że nie zaliczył bramki Sona, a patrząc na to co wyprawiał to wszystkiego można by było się spodziewać.

Tottenham jak wskoczy na swój najwyższym poziom to nie ma co zbierać. W tamtym sezonie kapitalny występ z Chelsea, teraz z Obywatelami. Pewnie że swoje trzy grosze dołożył sędzia ale trzeba zwrócić uwagę na naprawdę dobrą grę w defensywie Spurs. Jestem ciekaw co w tym sezonie pokaże Tottenham.

City wyszło jakby drugim garniturem. Fatalne decyzje personalne Pellegriniego. Czy ktoś się orientuje czemu zaszły aż tak głębokie zmiany w składzie? W sumie zawodnicy którzy zastąpili graczy pierwszego składu wypadli fatalnie... Cabellaro czy Demichelis...

Reggi | 26.09.2015 16:04

Konrad Robert: Nie powiedziałbym, że sędziowie pomogli Spurs. City strzeliło ze spalonego, Tottki 2 gole ze spalonego. W czym więcej pomogli Spurs?

PinkPanther99 | 26.09.2015 16:04

KDB to zawodnik, ktory jest bezuzyteczny dla druzyny gdy jest bez pilki. Oferuje zero wsparcia w defensywie, nie wygrywa pojedynkow glowkowych, nie robi przechwytow i tylko biega po linii w oczekiwaniu, ze dostanie od losu jakis prezent. Na dodatek jak zostanie usadzony na lawce, placze i odwala cyrk. Dlaczego City przegralo? Starzejacy sie trzon druzyny przez co druzyna jest bardzo nieprzewidywalna. Mowilem, ze beda przegrywac regularnie - nie spodziewalem sie tylko, ze tak szybko. Mnostwo goli straconych w ostatnich meczach, nieskutecznosc w ataku i druzyna wyglada miernie.

Blue_heart | 26.09.2015 16:14

Co się dzieje z tym Aguero...

Kogut1882 | 26.09.2015 16:20

jedna z moich najlepszych sobót :D !!!! coś pięknego.... duże brawa dla drużyny w szczególności dla Lameli :) COYS i świętujemy !!!

Konrad Robert | 26.09.2015 16:27

Reggi.
Nie wiem komu kibicujesz.Ale to nie wazne.Pomysl jakbys sie czul gdybys stracil trzy bramki ze spalonego? I to ewidentnie ze spalonego.

PinkPanther99 | 26.09.2015 16:30

Kogut1882

Gratulacje, Lamela genialny nie tylko w ofensywie, to jak asekurowal Walkera zasluguje na wyroznienie. Nie bal sie tez ostrzejszych wejsc i nie odstawial nogi jak to ma w zwyczaju. Dojrzal? Bardzo mozliwe, swietny zawodnik oby gral tak dalej.

Reggi | 26.09.2015 16:32

Konrad Robert:

Wiesz, że City strzeliło też ze spalonego? :) Sędziowie zachowali się karygodnie, zgadzam się, ale wyniku nie wypaczyli. 3 pkt powędrowały do odpowiedniej drużyny. Jedynie wymiar kary za duży.

PinkPanther99 | 26.09.2015 16:33

Konrad Robert

Liniowy fatalny ale wg Howarda Webba (ktory jest teraz ekspertem w TV podczas meczow), KDB na spalonym, pierwszy gol Spurs po akcji ze spalonego i Kane. Spurs mimo tych bledow zagralo o wiele lepiej od Miastowych, chyba nikt nie ma watpliwosci.

theNINE | 26.09.2015 16:34

@Konrad Robert

Tottenham strzelił 2 gole ze spalonego, City jednego. Jeżeli chodzi o prawidłowe gole to Koguty wygrały 2:0. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 także nie ma co mówić że to dzięki sędziemu wygrał Tottenham.

Co do meczu nie rozumiem aż takich zachwytów nad Lamelą. W defensywie zagrał nieźle ale w ofensywie wg mnie jest ciągle przeciętny, brakuje mu takiej pewności siebie i jakby siły.

goat | 26.09.2015 16:40

@theNINE, czy aby na pewno de Bruyne był na spalonym? Na powtórce było wyraźnie widać, że był równo z obrońcą. Poza tym twierdzenie, że Koguty wygrałyby 2:0 jest nie na miejscu, gdyż po odgwizdaniu 1,5 metrowego spalonego, po którym padła pierwsza bramka dla Spurs, mecz potoczyć mógł się zupełnie inaczej.

Reggi | 26.09.2015 16:44

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć "co by było gdyby", ale jesteśmy w stanie powiedzieć kto był lepszy w tym spotkaniu i kto zasłużył na 3 pkt. I to nie było City.

figarro | 26.09.2015 16:45

goat
Noga Kevina była wysunięta. Zresztą za dużo City nie miało do powiedzenia. Dla mnie motm Dier. Tego właśnie potrzebowaliśmy, defpoma z prawdziwego zdarzenia.

theNINE | 26.09.2015 16:46

Nie napisałem, że Koguty wygrałyby 2:0 gdyby odjąć gole ze spalonego tylko chodziło mi o to, że zdobyli 2 prawidłowe bramki podczas gdy City żadnej. Z powtórek które ja oglądałem wyglądało, że de Bruyne był na spalonym. Nie było to tak ewidentne jak przy pierwszym golu Spurs, ale spalony to spalony. Nie zmienia to faktu, że przy wyniku 4:1 ciężko mówić że to przez sędziów przegrało się mecz.

żebro | 26.09.2015 17:01

Niech to.. przeoczyłem ten mecz..
Da się może gdzieś pobrać cały mecz?

didieryves11 | 26.09.2015 17:02

Widzę, że Obywatelom pary starczyło na 5 kolejek. Skromnie trochę ;)

didieryves11 | 26.09.2015 17:06

@Man.City22
Dzisiaj też wypadek przy pracy?

Man. City22 | 26.09.2015 17:19

City ten mecz przegrało na własne życzenie! Nie mogłem uwierzyć, jak zobaczyłem, że w składzie Obywateli Caballero. Jak można wystawiać na pozycji bramkarza rezerwowego, gdy środek obrony obstawiony jest przez niezgrany duet stoperów, który chyba po raz pierwszy ze sobą grał w tym sezonie, a w meczu o punkty na pewno.
Dwie bramki dla Totków, to ewidentne spalone. Dziwi mnie natomiast, że wszyscy widzieli spalonego City, którego nie było!
Rola Silvy i Toure i Kompanego w tym klubie jest do nie przecenienia. Dopóki Toure był jeszcze na boisku, to coś się działo pod bramką Spursów, później to już po prostu nie chciało się oglądać tego zespołu. Żal było patrzeć, na bezradnego Kuna. Kryzys tego zawodnika jest chyba głębszy, niż początkowo się spodziewano?
Boję się, że kiepskie eksperymenty Pellegriniego, dopełnią czarę goryczy jeszcze w środę, w meczu LM przeciwko Borussii?

wessi | 26.09.2015 17:36

No i to chyba zamyka temat koronowania mistrza po 2-3 kolejkach…

Yid_BoY | 26.09.2015 17:39

I tak trzymać :)

damian2735 | 26.09.2015 18:09

http://www.matchhighlight.com/full- matches-review/premier-league-full- matches-review/tottenham-hotspur-vs -manchester-city-3/     Tutaj cały meczyk jak ktoś chce

mack | 26.09.2015 18:26

Koguty lepsze od Obywateli. To myśle 2-1 , wchodze a tu 4-1 ! :D toż to pogrom. Ogladalem 1 połowę i zmarnowaną okazję Kane, dobrze że w koncu się przebudził .

radinho | 26.09.2015 18:29

Brawo Totki!!! Sędzia dołożył coś od siebie i to dużo ale i tak byliście lepsi. :)

Adamoff | 26.09.2015 20:00

City pokazało jak można przegrać wygrany mecz. Całą pierwsza połowę mieli pod kontrolą,  mogli podwyższyć na 2,3 /0 i byłoby po meczu. Niestety minimalizm i brak zaangażowania ( Toure ) oraz błąd sędziego doprowadził do tego, że koguty wyrównały .Druga połowa,  błąd Caballero i w zasadzie po meczu. Mam nadzieję,  że Pellegrini przemysli swoje decyzje.  Gratulacje dla Spurs , pokazali wielkie zaangażowanie.

R_R | 26.09.2015 21:46

Grazy | 26.09.2015 18:29
"Stronnicze pożal się borze"

A co bór ma do tego? :-)))

Grazy | 27.09.2015 09:27

W sumie to nic. Bór jest przyjemnym miejscem :)

żebro | 27.09.2015 11:12

@
damian2735, Dzięki! :*

Dominik_S | 27.09.2015 19:05

:O Kto by się spodziewał. Do niedawna City miało 0 straconych goli, a teraz przez 2 kolejki wpuścili 6 i mają już ich więcej straconych niż ich rywale zza miedzy.