20 września 2015 r.| 14:30

• SędziaMichael Oliver

Drugie derby stolicy dla Spurs

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  20.09.2015 16:23
Nie sprzyjało dziś szczęście piłkarzom Alana Pardew, którzy w kategorii strzałów w słupek zgarnęliby komplet punktów, ale do siatki nie trafili ani razu. Udała się ta sztuka zaś Tottenhamowi, który dopisał do swojego konta trzy oczka.

W pierwszej połowie meczu na White Hart Lane lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale nie była to jakaś miażdżąca przewaga z ich strony. Koguty częściej utrzymywały się przy piłce, lecz zaskoczyć rywali próbowały co najwyżej z dystansu. Palace ograniczało się do kontrataków, a jeden z nich mógł zakończyć się golem. Piłka po strzale Cabaye'a tuż przed przerwą odbiła się od słupka.

Po zmianie stron zintensyfikowali swoje ataki gospodarze, a znów o centymetry od trafienia były Orły. Tym razem w 66. minucie strzał Sako sparował na słupek Lloris. Kilkadziesiąt sekund później niewykorzystana szansa zemściła się na gościach, a gola na wagę prowadzenia po indywidualnej szybkiej akcji zdobył Heung-Min Son. Mimo starań graczy z Selhurst Park, wynik nie uległ już zmianie.

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 1:0 (0:0)