08 maja 2016 r.| 20:45

• SędziaAntonio Damato

Napoli bliżej wicemistrzostwa

dodał: maaarcin  |  źródło: seriea.pl  |  08.05.2016 22:41
Napoli zrobiło kolejny krok w kierunku wicemistrzostwa Włoch. Podopieczni Maurizio Sarriego w wyjazdowym meczu 37. kolejki pokonali 2:1 Torino. Tym samym, na kolejkę przed zakończeniem sezonu, Napoli ma dwa punkty przewagi nad Romą.

Napoli już w czwartej minucie mogło wyjść na prowadzenie, ale dobrą interwencją popisał Padelli, który odbił piłkę po groźnym strzale Higuaina. Bramkarz Torino nie zdołał jednak powstrzymać Argentyńczyka w 13. minucie. Wówczas po podaniu Hamsika, Higuain znalazł się w sytuacji sam na sam z Padellim i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do bramki.

Torino próbowało od razu odpowiedzieć, ale Benassi nie zdołał zaskoczyć Reiny. Tymczasem w 20. minucie byo już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Callejon, który zupełnie niepilnowany na czwartym metrze spokojnie trafił do praktycznie pustej bramki po kolejnym dobrym dograniu Hamsika.

Kilka minut później bliski zdobycia trzeciego gola był Higuain, ale piłka po jego strzale zza pola karnego trafiła w słupek. Kolejne minuty to kolejne ataki Napoli, ale w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Padelli. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli kolejnych goli.

W 66. minucie nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku odzyskali gospodarze. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Baselliego w pole karne, świetnym technicznym strzałem Reinę przelobował Bruno Peres. Było to jednak wszystko na co było stać Torino w tym meczu. Wynik 2:1 utrzymał się bowiem do ostatniego gwizdka sędziego.

Torino FC - SSC Napoli 1:2 (0:2)
0:1 Higuain 13'
0:2 Callejon 20'