• SędziaManuel Gräfe
  • Widzowie48 510

Schalke wygrywa z nieskutecznym Stuttgartem

dodał: Kejar  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  20.09.2015 17:21
W pierwszym dzisiejszym meczu Bundesligi zawodnicy Stuttgartu przegrali na swoim boisku z graczami Schalke 0:1 (0:0), choć stworzyli sobie naprawdę mnóstwo dogodnych okazji do strzelenia gola. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Tytoń.

Pierwsza połowa naprawdę mogła się podobać. Mecz był toczony w bardzo szybkim tempie, ale finalnie bramki nie padły. Dużo więcej sytuacji do strzelenia gola mieli zawodnicy gospodarzy, którzy rozgrywali dobre zawody. Co z tego, skoro bardzo zawodziła u nich skuteczność.

W pierwszych 20 minutach gracze VfB mieli już trzy dogodne okazje. Dwukrotnie na listę strzelców mógł „wpisać się” Werner, a raz Baumgartl. Ani jednemu się ta sztuka nie udała.

W odpowiedzi gola miał szansę zdobyć Matip, ale Tytoń bardzo dobrze interweniował. W 27. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem Schalke znalazł się za to Ginczek, lecz fatalnie przestrzelił.

W 39. minucie do głosu doszli goście. Sane został jednak zatrzymany przez Tytonia. W końcówce szczęścia próbował jeszcze Gentner, ale i jemu nie udało się zaskoczyć Fährmanna.

Osiem minut po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie. Sane ładnie ograł „na zamach” Kleina i pokonał polskiego golkipera.

W 61. minucie wyrównać mógł Baumgartl, ale tak jak przed przerwą w tej sytuacji też się nie popisał. Kilka minut potem znowu bohaterem Górników był Fährmann, który zatrzymał strzały Ginczka, Wernera i Kleina.

W 73. minucie losy spotkania mógł rozstrzygnąć Hojbjerg, ale przegrał pojedynek sam na sam z Tytoniem. Kilkadziesiąt sekund potem znakomitą szansę miał Choupo-Moting, lecz też był zbyt mało precyzyjny.

Dwie minuty później znowu gola powinien zdobyć Ginczek, ale tym razem strzelił wprost w golkipera Schalke. To jednak nie wszystko. W 83. minucie do pustej bramki nie trafił Harnik.

Ostatecznie niezwykle nieskuteczni piłkarze Stuttgartu przegrali z Schalke 0:1 i zanotowali piątą porażkę w tym sezonie.

Stuttgart - Schalke 0:1 (0:0)