• SędziaChristian Dingert
  • Widzowie44 647

Stuttgart rozgromił Hoffenheim

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  05.03.2016 17:20
VfB Stuttgart pokazał w sobotę swoim kibicom, że nie zapomniał jak się wygrywa. W meczu na własnym stadionie Stuttgart efektownie 5:1 pokonał Hoffenheim.

Sobotnie spotkanie w Stuttgarcie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Ruppa, który od razu zdecydował się na strzał. Interweniujący Baumann odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał Niedermeier wślizgiem pakując futbolówkę do siatki.

Goście pierwszy raz groźniej zaatakowali w 26. minucie. Wówczas celnie z dystansu uderzał Polanski, ale na posterunku był Tytoń. W odpowiedzi drugiego gola mógł zdobyć Stuttgart, ale Baumann świetnie obronił groźny strzał Didaviego.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem gospodarzy, w 42. minucie padła druga bramka dla Stuttgartu. Po dośrodkowaniu Insuy z lewego skrzydła, piłka trafiła do zamykającego akcję Ruppa, który mocnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

Sześć minut po przerwie było już 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Niedermeier, który tym razem pokonał Baumanna strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 73. minucie honorowego gola zdobyło Hoffenheim. Tytonia mocnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Kramarić.

Stracony gol podrażnił gospodarzy, którzy jeszcze dwa razy zmusili do kapitulacji Baumanna. W 78. minucie na 4:1 podwyższył Kostić, a pięć minut później piątego gola zdobył Timo Werner, który wykończył kolejny kontratak swojego zespołu. Wynik 5:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

VfB Stuttgart - TSG 1899 Hoffenheim 5:1 (2:0)
1:0 Niedermeier 6'