• SędziaChristian Dingert
  • Widzowie45 465

Stuttgart nie zwalnia tempa

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  13.02.2016 17:23
Piłkarze VfB Stuttgart odnieśli w sobotę piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem przed własną publicznością pokonali 2:0 Herthę Berlin, która wiosną nie cieszyła się jeszcze z wygranej.

Niezwykle ciekawie zapowiadało się sobotnie spotkanie na Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie, gdzie zmierzyły się dwie niepokonane od dawna drużyny. Wiosną lepsze wyniki uzyskiwał jednak Stuttgart i to on był uznawany za faworyta.

Już w trzeciej minucie przed szansą na uzyskanie prowadzenia dla Stuttgartu stanął Kostić, ale w dobrej sytuacji uderzył niecelnie. W kolejnych minutach oglądaliśmy zacięte i wyrównane spotanie. Obie drużyny wypracowały sobie kilka sytuacji, ale wynik przed przerwą nie uległ zmianie i obie drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym rezultacie.

Pięć minut po przerwie kibice doczekali się pierwszego gola. Stuttgart na prowadzenie wyprowadził Die, który dobił obronione przez bramkarza Herthy uderzenie Ruppa. Hertha mogła wyrównać w 56. minucie, ale po strzale Brooksa piłka trafiłą w słupek.

Gospodarze starali się przede wszystkim bronić korzystnego dla siebie rezultaty i wyczekiwali na okazję do kontry. Losy spotkania definitywnie rozstrzygnięte zostały w 84. minucie. Wówczas Stuttgart wykorzystał fatalny błąd Daridy. Po dograniu Ruppa na 2:0 podwyższył Kostić, ustalając tym samym wynik meczu.

VfB Stuttgart - Hertha Berlin 2:0 (0:0)