• SędziaDaniel Siebert
  • Widzowie60 000

Borussia nie dała szans Stuttgartowi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  23.04.2016 17:24
Borussia Dortmund nie miała problemów z pokonaniem Stuttgartu w sobotnim spotkaniu 31. kolejki Bundesligi. Podopieczni Thomasa Tuchela na Mercedes-Benz Arena wygrali pewnie 3:0.

W roli zdecydowanego faworyta do meczu przystępowali goście z Dortmundu. I to właśnie oni przeważali od pierwszej minuty. Już w siódmej minucie Borussię na prowadzenie mógł wyprowadzić Reus, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki strzeżonej przez Tytonia.

W 21. minucie podopieczni Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie. Po precyzyjnym dograniu Mkhitaryana z lewej strony boiska, piłkę do bramki z kilku metrów wpakował zupełnie niepilnowany Kagawa. Pięć minut później Stuttgart od straty drugiego gola uratował Tytoń, który świetnie wybronił strzał Reusa.

Tuż przed przerwą Borussia podwyższyła na 2:0. Tym razem bramkarz reprezentacji Polski się nie popisał. Po strzale Mkhitaryana z dystansu, Tytoń odbił piłkę prosto pod nogi Pulisicia, który zdobył drugiego gola.

W 57. minucie było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mkhitaryan, który dobił obronione przez Tytonia uderzenie Ramosa. W kolejnych minutach goście spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Stuttgart nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć. Wynik nie uległ już zmianie.

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
0:1 Kagawa 21'
0:2 Pulisic 45'
0:3 Mkhitaryan 56'