• SędziaRobert Hartmann
  • Widzowie55 200

Stuttgart pokonuje Darmstadt

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  01.11.2015 17:29
W jednym z niedzielnych pojedynków Bundesligi Stuttgart pokonał przed własną publicznością Darmstadt 2:0. Gole strzelali - gracz gości Gyorgy Garics, który zaliczył samobója i Timo Werner, który strzelił po szybkiej kontrze w ostatniej akcji meczu. Warto zaznaczyć dobry występ w zwycięskiej drużynie bramkarza, Przemysława Tytonia.

Już po dwóch minutach na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Didavi przymierzył z dystansu i gdyby nie czujny obrońca, to bramkarz miałby spore problemy z interwencją. Nieco później przyjezdni odpowiedzieli, ale na szczęście dla Tytonia, gracz którego faulował w polu karnym był na spalonym.

Po półgodzinie gry wciąż mieliśmy 0:0, a duża w tym zasługa Przemysława Tytonia, który fenomenalnie wybronił mocne uderzenie ze strony Hellera i Darmstadt miał tylko rzut rożny. Przez przerwą swoją okazję miał jeszcze Didavi i Rosenthal, ale piłkarz miejscowych przestrzelił, a tego drugiego powstrzymał polski bramkarz.

Do przerwy nie uświadczyliśmy więc bramek.

Minęła godzina a Przemek Tytoń powoli wyrastał na bohatera Stuttgartu, gdy świetnie interweniował przy uderzeniu Hellera, który po raz kolejny przegrał pojedynek z bramkarzem VfB. W odpowiedzi Werner trafił jeszcze tylko w poprzeczkę i wyrok został odroczony.

Nie było jednak mowy o braku radości w 68 minucie, kiedy to po ostrym dośrodkowaniu Gentnera piłka minęła bramkarza i interweniujący były zawodnik Bologny, Gyorgy Garics próbując uprzedzić przeciwnika i wybić piłkę z linii bramkowej wpakował ją do siatki.

Gospodarze nie ustawali w staraniach i w doliczonym czasie gry dopięli swego. W ostatniej akcji meczu do siatki trafił w końcu Timo Werner i gospodarze wygrali 2:0.

VfB Stuttgart - SV Darmstadt 2:0 (0:0)
1:0 Garics (sam.) 68'
2:0 Werner 90+4'