• SędziaDaniel Siebert
  • Widzowie54 522

Bayer wygrywa w Stuttgarcie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  20.03.2016 17:32
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 28. kolejki Bundesligi, Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe 2:0 VfB Stuttgart. Dzięki tej wygranej Aptekarze awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali goście z Leverkusen. W dziewiątej minucie dobrą okazję miał Hernandez, ale uderzył obok bramki. Dwie minuty później Przemysław Tytoń musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Bellarabi świetnie zagrał w pole karne do Brandta, który precyzyjnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

W 29. minucie Brandt mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale tym razem świetną interwencją powstrzymał go Tytoń. Kilka chwil później bramkarz reprezentacji Polski instynktownie odbił futbolówkę po strzale Kiesslinga z najbliższej odległości.

Stuttgart groźniej odpowiedział dopiero pięć minut przed przerwą. Wówczas celnie z kilkunastu metrów uderzał Werner, ale na posterunku był Leno, który odbił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Bayeru, który w 49. minucie podwyższył na 2:0. Tytonia świetnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Bellarabi. Piłka zanim wylądowała w siatce odbiła się od słupka. Dziesięć minut później Stuttgart przed stratą kolejnej bramki ponownie uratował Tytoń. W sytuacji sam na sam z nim znalazł się Brandt, ale po jego strzale i interwencji Tytonia piłka odbiła się od słupka.

W 65. minucie bliski trafienia do siatki był Jurchenko, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach dwie dobre interwencje zanotował Leno, który obronił uderzenia Kleina i Maxina. Ostatecznie kibice nie doczekali się kolejnych bramek.

VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
0:1 Brandt 11'
0:2 Bellarabi 49'