• SędziaKevin Friend
  • Widzowie31 636

Wygrane Tottenhamu i Crystal Palace

dodał: Kejar  |  źródło: anglia.goal.pl  |  19.12.2015 17:54
Na St. Mary’s Stadium piłkarze Southampton przegrali z zawodnikami Tottenhamu 0:2 (0:2). Tymczasem na Britannia Stadium zawodnicy Stoke przegrali z Crystal Palace 1:2 (0:1).

Co działo się na St. Mary’s Stadium? Pierwsi groźniejszą akcję stworzyli sobie Święci. W dziewiątej minucie szansę miał bowiem Mane, ale Lloris poradził sobie z jego próbą.

W końcówce Koguty zadały dwa skuteczne ciosy. Najpierw goście wyprowadzili kontrę, Kane przedarł się przez defensywę rywali i pewnym strzałem pokonał golkipera Southampton.

W 43. minucie Walker znakomicie dostrzegł w polu karnym Świętych Alliego, a temu pozostało już tylko skierować piłkę do siatki rywali.

W 77. minucie gospodarzy definitywnie mógł pogrążyć Kane, ale Gazzaniga tym razem był górą. Podobnie było przy strzale Carrolla. Finalnie wynik meczu już się nie zmienił, choć dobrej sytuacji nie wykorzystał także Ward-Prowse.

Southampton - Tottenham 0:2 (0:2)
0:1 Kane 40’
0:2 Alli 43’

Z kolei na Britannia Stadium gospodarze mogli objąć prowadzenie w 26. minucie. Wtedy to szansę miał Krkić, lecz golkiper Orłów zdołał sparować tę próbę na rzut rożny.

W 38. minucie niewystarczająco precyzyjny był też van Ginkel, który w dogodnej sytuacji trafił tylko w lewy słupek bramki Crystal Palace.

Pod koniec pierwszej połowy gola zdobyli zaś goście. Whelan faulował w polu karnym Zahę, a z „jedenastki” nie pomylił się Wickham.

Pięć minut po zmianie stron bramkarza Orłów próbował zaskoczyć Johnson, ale Hennessey był na posterunku i The Potters mieli tylko rzut rożny. W odpowiedzi szczęścia próbował McArthur, lecz jego strzał był minimalnie niecelny.

W 66. minucie podwyższyć mógł Chamakh, który zdecydował się na uderzenie, ale jemu także zabrakło precyzji i cały czas mieliśmy tylko 1:0 dla gości.

Dziesięć minut potem wyrównał z rzutu karnego Krkić i końcówka zapowiadała nam się wyjątkowo ciekawie. Należała ona do Orłów, którzy za sprawą bramki Chung-Yonga zdobyli komplet oczek.

Stoke - Crystal Palace 1:2 (0:1)
0:1 Wickham 45+1’ (k.)
1:1 Krkić 76’ (k.)
1:2 Chung-Yong 88'