30 stycznia 2016 r.| 22:05

• SędziaEduardo Prieto Iglesias

Real Sociedad pokonuje Betis

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: primeradivision.pl  |  30.01.2016 23:54
W ostatnim z sobotnich meczów tej kolejki Primera Division zawodnicy Realu Sociedad wygrali u siebie z graczami Betisu 2:1 (2:0). Tym samym piłkarze beniaminka czekają na wygraną w lidze już od 27 listopada minionego roku.

W 18. minucie było 1:0 dla zawodników klubu z San Sebastian. Wtedy to Litri dobrze dośrodkował do Xabiego Prieto, a ten celną główką dał gospodarzom prowadzenie.

W 33. minucie padł drugi gol dla Basków. Pardo dokładnie dograł do I. Martineza, a ten głową pokonał golkipera przeciwników.

Kilka minut po zmianie stron na 3:0 mógł podwyższyć Pardo, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z defensorów gości i Baskowie mieli tylko rzut rożny.

W 51. minucie padła bramka kontaktowa. R. Castro skorzystał z dobrego podania van Wolfswinkela i pewnie pokonał Rulliego.

Już dwie minuty potem mogło być 2:2, ale strzał van Wolfswinkela został wybity z linii bramkowej. Finalnie wynik tej potyczki już nie uległ zmianie i Baskowie triumfowali 2:1.

Sociedad - Betis 2:1 (2:0)
1:0 Prieto 18’
2:0 Martinez I. 33’
2:1 Castro R. 51’