• SędziaSantiago Jaime Latre
  • Widzowie30 390

Sevilla na remis z Deportivo

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  17.04.2016 17:55
Sevilla po raz drugi z rzędu straciła punkty na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, remisując dziś na swoim obiekcie z Deportivo La Coruna 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie po bramce Iborry, natomiast punkt drużynie gości zapewniło trafienie Oriola Riery dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Dla Sevilli było to czwarte kolejne ligowe spotkanie bez wygranej.

Po wyeliminowaniu Athletiku Bilbao po serii jedenastek w Lidze Europy, Unai Emery dał odpocząć większości swoich piłkarzy z wyjściowej jedenastki w tamtym spotkaniu. Miejsce w składzie zachowało tylko trzech piłkarzy - Escudero, Kolodziejczak oraz Iborra. Tym razem Grzegorza Krychowiaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Dwie korekty po porażce z Las Palmas zarządził za to trener Sanchez - zamiast Caniego i Cartabii mogliśmy oglądać Fajra i Luisinho.

Pierwszą dobrą sytuację Andaluzyjczycy stworzyli sobie w 17. minucie gry - po dośrodkowaniu Konoplyanki z lewej strony pola karnego, uderzenie głową Llorente obronił jednak Manu. Dwie minuty później bramkarz Deportivo był już bez szans. Z prawej strony centrował Reyes, piłkę wzdłuż bramki zgrał Llorente, a z kilku metrów do siatki głową wpakował ją Iborra.

Po kolejnych dwóch minutach znów przed szansą znalazł się Llorente, którego uderzenie po podaniu Iborry minęło bramkę gości w niewielkiej odległości. Podopieczni trenera Sancheza pierwszy raz na poważnie zapędzili się pod bramkę gospodarzy w 32. minucie, kiedy to po szybkiej kontrze, Fajr uderzył zza szesnastki zewnętrzną częścią stopy, ale bezproblemowo z tym strzałem poradził sobie Rico.

Pomimo prowadzenia to Sevilla prowadziła grę także na początku drugiej połowy. W 53. minucie po dośrodkowaniu Escudero niecelnie główkował Llorente, a dziesięć minut później minimalnie obok bramki futbolówkę z rzutu wolnego posłał Konoplyanka. Goście przebudzili się w 69. minucie, kiedy to strzał Lucasa Pereza z dziesięciu metrów pewnie obronił Rico.

Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkarze z El Riazor doprowadzili do wyrównania - płaską centrę z lewego skrzydła posłał Lucas Perez, a Rierze pozostało tylko odpowiednio dostawić stopę na dalszym słupku. Chwilę później odpowiedzieć próbowali Sevillistas, ale strzał Escudero z okolic narożnika pola karnego powędrował obok bramki.

W 87. minucie Andaluzyjczycy mieli świetną okazję na ponowne objęcie prowadzenia, ale po dośrodkowaniu z lewej flanki minimalnie głową pomylił się Daniel Carrico.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów - pierwszym w tym sezonie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Dla podopiecznych Unaia Emery'ego było to czwarte kolejne ligowe spotkanie bez wygranej, przez co Sevillistas mają coraz mniejsze szanse na poprawienie swojej siódmej lokaty. Królowie remisów z El Riazor podzielili się punktami z rywalem już po raz siedemnasty w trwającej kampanii hiszpańskiej Ligi BBVA.

Sevilla FC - Deportivo La Coruna 1:1 (1:0)
1:0 Iborra 20'
1:1 Oriol Riera 81'