• SędziaTobias Welz
  • Widzowie61 483

Schalke bije Wolfsburg

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  06.02.2016 17:23
Drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej odnieśli piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. W sobotnim spotkaniu 20. kolejki pewnie 3:0 pokonali VfL Wolfsburg.

Pojedynek na Veltins Arena był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań tej serii gier. Oba zespoły przed tym meczem sąsiadowały ze sobą w tabeli i są bezpośrednimi rywalami w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Rundę wiosenną lepiej rozpoczęli jednak piłkarze Schalke i to oni przystępowali do meczu w roli faworyta.

W pierwszych minutach groźniejsze były Wilki. W dziewiątej minucie gospodarzy przed stratą gola uratował Fahrmann, a w 21. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Caligiuri. Po jego potężnym strzale z dystansu piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Trzy minuty później na prowadzenie wyszło Schalke. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, piłkę przed polem karnym utrzymał Huntelaar i mocnym płaskim strzałem w długi róg zaskoczył Benaglio. W 35. minucie było już 2:0. Tym razem bramkarza Wolfsburga musiał wyciągać piłkę z siatki po precyzyjnym strzale Geisa z rzutu wolnego. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu Schalke przede wszystkim starało się kontrolować wydarzenia na boisku. Robiło to całkiem skutecznie, ale wyczekiwało również na okazję do zadania kolejnego ciosu. Taka szansa nadarzyła się w 87. minucie. Wynik meczu na 3:0 ustalił wówczas Schopf, który posłał piłkę do siatki strzałem z około osiemnastu metrów.

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 3:0 (2:0)
1:0 Huntelaar 24'