• SędziaRobert Hartmann
  • Widzowie60 000

Schalke lepsze od Mainz

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  13.09.2015 19:23
W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Bundesligi, Schalke 04 Gelsenkirchen przed własną publicznością pokonało 2:1 FSV Mainz. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Gospodarze już na początku spotkania mogli wyjść na prowadzenie, ale w piątej minucie rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Huntelaar. Holenderski napastnik Schalke także w 13. minucie zmarnował bardzo dobrą sytuację do otwarcia wyniku meczu, źle uderzając głową z czterech metrów. W odpowiedzi dobrej okazji na gola nie zamienił Malli.

Kibice w Gelsenkirchen pierwszego gola doczekali się w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Matip i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Radość Schalke z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem już pięć minut później Mainz doprowadziło do wyrównania. Po świetnej akcji zespołu, piłkę do bramki z najbliższej odległości wpakował Malli.

W drugiej połowie Schalke zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Za niewykorzystane sytuacje w pierwszej połowie zrehabilitował się Huntelaar, który tym razem wpadł z piłką w pole karne i mocnym strzałem z prawej strony pokonał Kariusa.

W końcówce meczu Mainz mogło doprowadzić do wyrównania, ale świetną interwencją po strzale jednego z zawodników gości popisał się Fahrmann.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FSV Mainz 2:1 (1:1)