• SędziaKnut Kircher
  • Widzowie61 723

Schalke rozbite u siebie

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  04.10.2015 17:21
Do sporej niespodzianki doszło w pierwszym niedzielnym spotkaniu ósmej kolejki Bundesligi, w którym Schalke 04 Gelsenkirchen przed własną publicznością przegrało wysoko 0:3 z FC Koeln. Dla gospodarzy to pierwsza porażka przed własną publicznością w tym sezonie.

Schalke podchodziło do meczu w dobrych nastrojach, skoro wygrało sześć poprzednich spotkań, pięciokrotnie nie tracąc ani jednego gola. W niedzielę bramki strzelała jednak tylko Kolonia.

Po raz pierwszy Ralf Fährmann został pokonany w 45 minucie przez Anthony'ego Modeste, który wykończył kontratak, wykorzystując dobre podanie od Leonardo Bittencourta. Były napastnik Hoffenheim już wcześniej próbował zaskoczyć golkipera S04, ale wówczas, w 26 minucie, górą w pojedynku sam na sam był Fährmann.

Schalke prezentowało się słabo i mimo posiadania piłki nie kreowało sytuacji. Wyjątkiem była 41 minuta. Po dośrodkowaniu Di Santo bezpośrednio na bramkę uderzał Sane, świetnie między słupkami interweniował jednak Timo Horn.

Nadzieje Königsblauen na punkty zmalały niemal do zera w 79 minucie, gdy po akcji Pawła Olkowskiego, który minął trzech rywali, do siatki z 16 metrów trafił Yannick Gerhardt.

Gospodarzy dobił w 84 minucie Simon Zoller. Napastnik wszedł na boisko w 83 minucie, by 60 sekund później wpisać się na listę strzelców, uderzając z 13 metrów. Spory udział w akcji miał Kevin Vogt, który znakomicie dograł do Zollera zaraz po wywalczeniu piłki.

W tabeli Köln zbliżyło się do Schalke na dwa punkty.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Koeln 0:3 (0:1)
0:1 Modeste 45'
0:2 Gerhardt 79'
0:3 Zoller 84'