• SędziaFlorian Meyer
  • Widzowie60 144

Schalke na remis z beniaminkiem

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  31.10.2015 17:23
Podziałem punktów zakończyło się jedno z sobotnich spotkań 11. kolejki Bundesligi, w którym Schalke 04 Gelsenkirchen rywalizowało u siebie z Ingolstadt.

Schalke w roli zdecydowanego faworyta podejmowało przed własną publicznością beniaminka z Ingolstadt. Dużym atutem jedenastki z Gelsenkirchen była gra na własnym stadionie, choć gospodarze zdawali sobie sprawę, że goście w tym sezonie bardzo dobrze radzą sobie na wyjazdach.

To potwierdziło się na boisku. W pierwszej połowie kibice na Veltins Arena obejrzeli tylko jednego gola i padł on po strzale zawodnika gości. W 39. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, mocnym uderzeniem ze środka pola karnego bramkarzowi Schalke szans nie dał Tobias Levels.

W drugiej części spotkania Schalke dążyło do zdobycia wyrównującego gola. Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 77. minucie. Wówczas po zagraniu Choupo-Motinga do wyrównania doprowadził Leroy Sane. Wynik 1:1 nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Ingolstadt 1:1 (0:1)
0:1 Levels 39'