• SędziaGünter Perl
  • Widzowie60 856

Schalke ogrywa HSV

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  02.03.2016 21:51
Schalke Gelsenkirchen pokonało przed własną publicznością HSV 3:2, choć to goście prowadzili po trafieniu Mullera. Później zdołał jednak wyrównać Meyer, a plany miejscowych ułatwiła czerwień Djourou w 45 minucie. Po zmianie stron do siatki Rene Adlera trafiali Huntelaar i Schopf, a bramka Kacara z doliczonego czasu gry już nie zmieniła.

Już w piątej minucie gracze z Hamburga zaskoczyli rywala i wyszli na prowadzenie. Po fatalnym błędzie Neustadtera, który przepuścił piłkę w pole karne, dopadł do niej Nicolai Muller i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Fahrmannowi na skuteczną interwencję.

Odpowiedź gospodarzy przyszła jeszcze przed przerwą, w 38 minucie, kiedy to Neustadter odbiorem piłki odkupił wcześniejsze winy. Futbolówka trafiła bowiem do Maxa Meyera, a ten uderzenie zza pola karnego zaskoczył Rene Adlera, który wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

Do przerwy więcej bramek już nie ujrzeliśmy, ale za to mieliśmy bardzo ważną sytuację w kontekście drugiej połowy i wyniku całego meczu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Djourou i HSV musiało kończyć spotkanie w dziesiątkę.

Na efekty gry w przewadze Schalke musiało czekać do 66 minuty, gdy Schopf wrzucił piłkę w pole karne wprost do znajdującego się na granicy spalonego Klaasa-Jana Huntelaara, a ten głową zmusił Adlera do ponownej kapitulacji.

Wynik został ustalony dziesięć minut później, gdy do siatki trafił Schopf. Doskonale przed szesnastką zachował się Meyer, który genialnie wypatrzył kolegę wchodzącego w pole karne z prawej strony i zagrał mu piłkę, a ten pokonał golkipera uderzeniem po krótkim rogu.

Tym samym wygrana miejscowych stała się faktem, choć zaledwie 3:2, bo Schalke pozwoliło HSV wbić sobie gola na 3:2 w doliczonym czasie gry. Straty gości zmniejszył w 92 minucie Kacar.

Schalke Gelsenkirchen - Hamburger SV 3:2 (1:1)