• SędziaSascha Stegemann
  • Widzowie60 749

Schalke skromne, ale zwycięskie

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  18.12.2015 22:25
W spotkaniu otwierającym siedemnastą kolejkę spotkań niemieckiej Bundesligi Schalke Gelsenkirchen pokonało skromnie Hoffenheim 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Choupo-Moting.

W szóstej minucie Schalke mogło już wyjść na prowadzenie za sprawą Goretzki, który przymierzył z dystansu i włożył w to uderzenie bardzo dużo siły, ale jednocześnie było ono precyzyjne i minęło słupek dosłownie o włos.

Nieco później pierwszą swoją okazję miał Choupo-Moting, kiedy to miękko w pole karne wrzucił mu piłkę Geis, a ten uderzł celnie na bramkę gości, jednakże bardzo dobrze spisał się w bramce Hoffenheim, Baumann.

W 28 minucie opór przyjezdnych został ostatecznie przełamany. Po ostrej wrzutce z prawej strony, futbolówka wpada w pole karne pod nogi Maxima Choupa-Motinga. Ten jest naciskany przez obrońcę, ale mimo to udało mu się skierować piłkę do siatki, Baumann był bezradny.

Do przerwy mieliśmy więc 1:0 dla miejscowych, w pełni zasłużone - należałoby dodać.

Tuż po zmianie stron Hoffenheim powinno wyrównać stan rywalizacji, gdyż w 52 minucie Kaderabek (ten sam, który nie upilnował Motinga przy straconej bramce) zagrał piłkę w pole bramkowe, a stamtąd Schmid próbował uderzać klepką i pomylił się o włos.

W drugiej połowie nie działo się zbyt wiele i Schalke cieszyło się po ostatnim gwizdku sędziego z kolejnego zwycięstwa w sezonie.

Schalke 04 Gelsenkirchen - TSG Hoffenheim 1:0 (1:0)
1:0 Choupo-Moting 28'