• SędziaWolfgang Stark
  • Widzowie61 229

Gracze Schalke pokonują Hannover

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  04.12.2015 22:22
W Gelsenkirchen zawodnicy Schalke wygrali z piłkarzami Hannoveru 3:1 (0:0). Już w 17. minucie boisko opuścił Sobiech, który miał problemy z kostką.

Pierwsi groźniejszą akcję stworzyli sobie gospodarze. W 27. minucie Sane wyłożył piłkę Meyerowi, ale ten w niezłej sytuacji fatalnie przestrzelił.

W 40. minucie szansę miał Huntelaar. Holender też nie był jednak wystarczająco precyzyjny i uderzył nad poprzeczką bramki Hannoveru. W końcówce Huntelaar dobrze wypatrzył Sane, ale ten w sytuacji sam na sam z golkiperem gości uderzył wprost w niego.

W 51. minucie Marcelo faulował w polu karnym Huntelaara. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Z karnego nie pomylił się Geis i mieliśmy 1:0 dla gospodarzy.

W 73. minucie Górnicy strzelili kolejną bramkę. Piłka w polu karnym trafiła do Huntelaara, a ten pewnym strzałem pokonał Zielera.

Siedem minut potem w końcu do głosu doszli goście. Karaman był bliski strzelenia gola, ale trafił tylko w prawy słupek bramki Schalke. Kilkadziesiąt sekund potem goście dopięli swego. Saint-Maximin huknął z dystansu i zdobył gola kontaktowego.

Goście nie cieszyli się jednak długo z tego trafienia, ponieważ już w 82. minucie do ich siatki trafił Di Santo i sytuacja niejako wróciła do normy - patrząc z punktu widzenia ekipy z Zagłębia Ruhry.

Ostatecznie piłkarze Schalke pokonali Hannover 3:1 i zanotowali piątą z rzędu domową wiktorię nad tym rywalem.

Schalke - Hannover 3:1 (0:0)
1:0 Geis 51’ (k.)
2:0 Huntelaar 73’
2:1 Saint-Maximin 81’
3:1 Di Santo 82’