• SędziaFelix Zwayer
  • Widzowie60 104

Schalke ogrywa Eintracht

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  23.09.2015 21:55
Schalke 04 Gelsenkirchen w środowy wieczór potwierdziło dobrą formę i odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu. W meczu przed własną publicznością pokonało 2:0 Eintracht Frankfurt.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem środowego spotkania. W pierwszej połowie i przez dużą część drugiej nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę Eintrachtu.

Schalke do głosu zaczęło dochodzić w ostatnim kwadransie. Szczególnie groźny był Matip, który w 74. minucie dał ostrzeżenie gościom. Piłkę po jego strzale głową złapał jednak bramkarz.

Dwie minuty później obrońca Schalke wpisał się już na listę strzelców. Matip uderzeniem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Eintracht mógł doprowadzić do wyrównania w 82. minucie, ale strzał Meiera świetnie wybronił Fahrmann.

W doliczonym czasie gry padła druga bramka dla Schalke. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Sane, który z boku pola karnego minął obrońcę, następnie ograł bramkarza i trafił do siatki.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)