• SędziaTobias Stieler
  • Widzowie61 973

Bayern wywozi komplet z Gelsenkirchen

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  21.11.2015 20:24
Bayern Monachium pokonał pewnie 3:1 Schalke Gelsenkirchen w hicie weekendu w Bundeslidze, choć miejscowi postawili twarde warunki liderowi rozgrywek. Gole Alaby, Javiego Martineza i Mullera wystarczył jednak, by dać komplet gościom i trafienie Meyera niewiele w tej kwestii zmieniło.

Już po dziewięciu minutach Bayern pokazał, że nie zamierza brać w Gelsenkirchen jeńców. Wówczas to David Alaba zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka po rykoszecie nie pozwoliła bramkarzowi Schalke na skuteczną interwencję i bezradny patrzył, jak futbolówka wpada do siatki.

Gospodarze bardzo szybko podźwignęli się z kolan i po 18 minutach mieliśmy ponownie remis. Cała zasługa przy wyrównaniu należy do Sane, który przejął piłkę i przeprowadził solową akcję zakończoną podaniem do Meyera, który nie dał szans Neuerowi na wybronienie gości.

Po wyrównanej pierwszej połowie obie ekipy dzieliły się zdobyczą punktową.

Na gole w drugiej odsłonie przyszło nam czekać bardzo długo, bo dopiero na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem Arjen Robben... zaliczył asystę, gdy po jego dośrodkowaniu spod krycia obrońcy uciekł Javi Martinez i uderzeniem głową pokonał Fahrmanna.

Niemal do samego końca spotkania kwestia wyniku była otwarta. Dopiero w doliczonym czasie gry Thomas Muller otrzymał podanie w pole karne i nie pozostawił wątpliwości, że zwycięstwo należało się drużynie Pepa Guardioli, jednocześnie podsumowując swój niezły występ.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium 1:3 (1:1)