• SędziaWolfgang Stark
  • Widzowie62 271

Bayer wygrał w Gelsenkirchen

dodał: MW  |  źródło: Fussball.pl  |  23.04.2016 20:26
Wielu emocji dostarczyło ostatnie sobotnie spotkanie Bundesligi, w którym Bayer Leverkusen wygrał z Schalke w Gelsenkirchen. Aptekarze wykorzystali porażkę Herthy Berlin i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli.

Gospodarze mogli rozpocząć ten mecz od mocnego uderzania. Już w piątej minucie po faulu Sane otrzymali jedenastkę, ale gola z rzutu karnego nie zdołał zdobyć Huntelaar. Bramkarz Aptekarzy - Leno był już jednak bezradny, gdy w 14. minucie wynik otworzył Maxim Choupo-Moting.

Sytuacja Schalke 04 stała się jeszcze bardziej komfortowa w 29. minucie, kiedy po dograniu Meyera wynik na 2:0 podwyższył Leroy Sane.

Bayer był już na kolanach, ale podniósł się po przerwie. Sygnał do ataku dał w 54. minucie  Julian Brandt, zdobywając kontaktowego gola. Schalke mogło po chwili dobić rywali, ale piłka po uderzeniu gospodarzy zatrzymała się na poprzeczce.

Niewykorzystana okazja zemściła się w 56. minucie gry. Efektownym golem do wyrównania doprowadził Karim Bellarabi. Zawodnik ten zaskoczył Fahrmanna, oddając z ostrego kąta precyzyjny strzał z woleja. Zwycięska bramka dla Aptekarzy padła już cztery minuty później. Bohaterem gości został Javier Hernandez, który wykończył zabójczą kontrę swojego zespołu.

Bayer ma obecnie w dorobku pięćdziesiąt cztery oczka. Przewaga Aptekarzy nad czwartą w tabeli Herthą wynosi obecnie pięć punktów. Schalke zajmuje siódmą pozycję w stawce.

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 2:3 (2:0)
1:0 Choupo-Moting 14'