17 kwietnia 2016 r.| 20:45

• SędziaPaolo Valeri

Udany debiut Brocchiego, Milan z kompletem

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  17.04.2016 22:40
AC Milan udanie zakończył 33. kolejkę Serie A pokonując w debiucie nowego trenera Cristiana Brocchiego Sampdorię. Jedynego gola na Stadio Marassi w Genui zaliczył Carlos Bacca, dla którego było to 15 trafienie w sezonie.

Już po siedmiu minutach doskonałym podaniem popisał się Juraj Kucka, a adresat dogrania, Carlos Bacca zaczarował obrońców Sampdorii i przymierzył pół metra obok okienka bramki Emiliano Viviano. W odpowiedzi gospodarze wbili piłkę do siatki, ale zdaniem sędziego Dodo znajdował się w momencie strzału na pozycji spalonej.

Przed przerwą obie drużyny miały jeszcze po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw Balotelli doskonale dograł w pole karne, a tam Carlos Bacca musiał strzelić gola, ale trafił wprost w golkipera gospodarzy.

Tuż przed przerwą swoją okazję miała jeszcze Sampdoria, a dokładniej Fernando, który otrzymał podanie od Lorenzo De Silvestriego i uderzył z woleja na bramkę Donnarummy. Młody bramkarz gości spisał się jednak bez zarzutu.

Do trzech razy sztuka mówi przysłowie, jednak Carlos Bacca w tym meczu zadał mu kłam. W 63 minucie zmarnował bowiem już trzecią doskonałą okazję, gdy w sytuacji sam na sam z Viviano trafił wprost w golkipera Blucerchiatich.

W drugiej połowie mieliśmy momentami niemal akcję za akcję. Szansę na gola miał Quagliarella, którego strzał wybronił Donnarumma, a w odpowiedzi Kucka z linii pola karnego pomylił się naprawdę nieznacznie.

Nie było już mowy o pomyłce w 71 minucie, gdy w końcu bramkarza pokonał Carlos Bacca. Napastnik Milanu otrzymał podanie od Giacomo Bonaventury i uderzeniem z dziesiątego metra, po ziemi nie dał szans Viviano na skuteczną interwencję.

W ostatnim kwadransie meczu Diakite mógł wyrównać stan rywalizacji, ale jego uderzenie głową minęło słupek i rossoneri dowieźli do końca zwyciestwo.

UC Sampdoria - AC Milan 0:1 (0:0)
0:1 Bacca 71'

Komentarze | 19 komentarzy

gk87 | 17.04.2016 23:06

Brocchi ogarnal :) a tak na serio to dobrze,ze Milan wygral,wole ich niz Sass w LE

pelus33 | 17.04.2016 23:06

Sampa zagrala bardzo przyzwoicie jak na druzyne broniaca sie przed spadkiem,Milan momentami ladnie bylo kilka dobrych sytuacji Bacca wreszcie strzelil kolejna bramke .Pozytywnie zagral tez Balo ktory wreszcie sie przebudzil ,Kucko kapitalnie jak zawsze .....wazne 3 pkt po kilku fatalnych kolejkach Lazio i Sassuolo za plecami........forzaaaa

NewMaldini | 17.04.2016 23:08

Wbrew pozorom tempo spotkania było bardzo wysokie, a i nie zabrakło emocji. Mam nadzieję, że na koniec sezonu nie zabraknie nam motywacji i pewnym krokiem wejdziemy w puchary.

TommyMasta | 17.04.2016 23:18

W kolejnym sezonie Serie A będzie miała chyba najmocniejszą możliwą reprezentację w Europie i bardzo dobrze.

NewMaldini | 17.04.2016 23:30

@TommyMasta

Wiele jest prawdy w tym co piszesz, natomiast liga hiszpańska (za którą nie przepadam) pewnie i tak zrobi więcej punktów za sprawą swoich dwóch rodzynków, które nadrabiają za trzech. Co sezon, półfinał LM dla tych klubów to plan minimum. Tak czy inaczej nadchodzą lepsze czasy dla Serie A.

Luczywo | 18.04.2016 00:00

Dlaczego nadchodza lepsze czasy? Czyzby nagle konkurencja poszla spac? Jesli powtorzy sie losowanie jak w tym roku to nie bedzie zadnego progresu. Czy Juve wygraloby z Tottenhamem w 2meczu? A z Villareal?
Liga hiszpanska to absolutni dominatorzy. Niemcy i Anglicy beda szli leb w leb, a Wlosi to niestety maja przecietne perspektywy.

GrandeJuve | 18.04.2016 00:13

@Luczywo

o czym Ty piszesz?? Czy Juve by pokonało Tottenham? hah Juve to 2 razy pokonało półfinalistę obecnej LM City, i z  Bayernem odpadli w 90minucie. Villareal do Juve porównujesz ??
A czy Barcelona pokonałaby by Leicetser haha

ynwa_andre | 18.04.2016 00:14

Oby Balo grał jak najlepiej bo wtedy jest szansa na wykupienie go przez Milan. Niewielka, ale zawsze:) Nie chciałbym aby poszedł do ligii Chińskiej bo jakąś sympatią go darzę.
Fajnie byłoby zobaczyć Milan w przyszlych rozgrywkach LE i odbudowanie się tego klubu.

pelus33 | 18.04.2016 00:15

fakt hiszpanie wcaz maja najmocniejsze ekipy ,Anglia i Niemcy tez kilka solidnych zespolow kluby z serie a wcaz wypadaja slabo w ich swietle na dzien dzisiejszy jedynie Juve ,Napoli i Roma moglyby nawiazac jakakolwiek rywalizacje .......w le owszem ale na cl jeszcze zbyt slabe ekipy sa

dostojnyfarmata | 18.04.2016 06:55

Wielkie (historycznie przynajmniej) ekipy z Włoch w LE nie będą gwarantem super jakości. Zwłaszcza jak ich apetyty wykraczają poza Ligę Europejską. Będą wystawiały w Europie okrojony skład albą będą się oszczędzać i może to skutkować odpadnięciem wcześniejszym niż miałoby to miejsce w przypadku takiego Sassuolo czy Torino grającego na 100%. Mam nadzieję, że to nie nastąpi ale sam dobrze wiem jak grał Juventus 'zmuszony' reprezentować Włochy w LE zamiast w LM :s

karabin82 | 18.04.2016 09:13

Mam nadzieje że doczekam czasów jak  Milan wróci do momentu gry w skladzie-Schewczenko Kaka Cafu Maldini Seedorf Stam Gatuso i oczywiscie wspaniały Dida ;-)

Vikernes | 18.04.2016 09:20

Adrian1990, bardziej bym powiedzial, ze Romagnoli. Ale Kucka swoja droga.

Rivera | 18.04.2016 14:37

Adrian1990 tak, to prawda. Mówi się o Robinie Li (14 miliardów dolarów), o chinskiej firmie (nazwy nie podano, jedynie wiadomo, że nie jest to Wanda Group) oraz o Salvatore Galatioto, który jest doradcą chińczyków w tej transakcji. Ostatnio w wywiadzie przyznał, że wszystko może się zakończyć nawet w 6-8 tygodni, bo azjaci są mocno zdeterminowani. Ten cały Salvatore uratował Golden State Warriors i doprowadził ich ponownie na szczyt w 5 lat. Jeśli chinczyki kupią Milan to możliwe, że za pare lat wrócimy do elity.

pelus33 | 18.04.2016 18:52

Sprzedaz klubu to jedyna opcja zeby konkretnie cos u nas zmienic i wiekszosc kibicow na to czeka.Z calym szacunkiem dla Berlu za lata swietnosci Milanu od dawna jestesmy w sporym kryzysie nie ma juz takiej gotowki na transfery,klasowych zawodnikow jakich zawsze mielismy tylko gramy polsrodkami i ciagle rozczarowania..Jezeli tak bedzie napewno zainwestuja sporo kasy latem w mercato i zacznie sie solidna odbudowa druzyny i powrot na top i do lm.Kazda inwestycja musi procentowac a przypadku tak duzej gra w lm to koniecznosc ......Milan w koncu musi wrocic na top tam gdzie zawsze bylismy, pora zbudowac solidna ekipe i powalczyc w Europie i serie a forzaaaaa

Turbine | 18.04.2016 19:11

Luczywo

Nie wrzucaj Juventusu do jednego worka... Ten klub pokazał już na co ich stać i nie można tu mówić o blamażu w Lidze Mistrzów. Pokazali charakter, sportowo można powiedzieć, że są na tym samym poziomie co Bayern, ale mentalnie już nie. I tu jest największy problem - właśnie w psychice !

Villareal ? Z Interem na pewno by wygrała ;)

Luczywo | 19.04.2016 13:04

Ale po co te szydercze usmieszki? Juve raz doszlo do finalu w ostatnich latach, to nie jest jakas multipotega, ktora zmiotlaby Tottenham bez problemu czy Villareal. Zreszta ja w ogole nie o tym pisalem, ale jak widac niektorym cisnienie sie podnosi na sama mysl, ze ktos napisze o faktach.