20 kwietnia 2016 r.| 20:45

• SędziaGiampaolo Calvarese

Totti poprowadził Romę do wygranej

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: SerieA.pl  |  20.04.2016 22:46
Francesco Totti bohaterem Romy. Legendarny pomocnik Giallorossich pojawił się na boisku w samej końcówce starcia z Torino i strzelił dwa gole, które zadecydowały o wygranej 3:2. Występ w pełnym wymiarze czasu zaliczył w bramce gospodarzy Wojciech Szczęsny, a w linii obrony gości Kamil Glik.

Kibice od początku oglądali niezwykle interesujące zawody. Obie strony wyszły bowiem na boisko nastawione ofensywnie. Nie murowały dostępu do własnej bramki, ale aktywnie poszukiwały swoich okazji.

Najbliżej szczęścia był 31. minucie napastnik Torino – Andrea Belotti, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.
Granata ostatecznie otworzyli wynik konfrontacji w 35. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul Konstantinosa Manolasa. Jedenastkę skutecznie wyegzekwował wspomniany wcześniej Belotti.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 65. minucie. Za rzut karny zrehabilitował się Manolas. Grecki defensor skierował piłkę do siatki pewnym strzałem głową po centrze jednego ze swoich partnerów.

Po kilkunastu minutach wyrównanej gry prowadzenie objęli ponownie piłkarze z  Turynu. Po centrze Bruno Peresa z prawego skrzydła całą akcję na piątym metrze zamykał Josef Martinez.

Gdy wydawało się, że Roma będzie musiała pogodzić się z porażką dał o sobie znać Francesco Totti. Najpierw przy pierwszym kontakcie z piłkę skutecznie zamknął akcję swojej ekipy, a chwile później pewnym strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką.

AS Roma - Torino 3:2 (0:1)
0:1 Belotti 35'
1:1 Manolas 66'
1:2 Martinez 81'