20 września 2015 r.| 15:00

• SędziaDavide Massa

Roma z Sassuolo na remis

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  20.09.2015 16:55
Podziałem punktów zakończył się na Stadio Olimpico niedzielny pojedynek dwóch niepokonanych w lidze zespołów. AS Roma przed własną publicznością zremisowała 2:2 z Sassuolo.

Obie drużyny przystępowało do niedzielnego spotkania z siedmioma punktami na koncie po trzech rozegranych meczach. W roli faworyta na boisko wybiegli gospodarze, ale piłkarze Sassuolo potwierdzili, że na początku sezonu znajdują się w wysokiej formie.

Kibice na Stadio Olimpico pierwszego gola obejrzeli w 22. minucie i było to trafienie dla gości. Piłkę przed polem karnym otrzymał Gregoire Defrel, a następnie mocnym płaskim strzałem pokonał bezradnego De Sanctisa.

Roma doprowadziła do wyrównania w 36. minucie. Po fatalnym błędzie bramkarza Sassuolo, piłka trafiła pod nogi Pjanicia, który zagrał do Tottiego, a ten umieścił piłkę w bramce. Powtórki pokazały jednak, że gol nie powinien zostać uznany, bowiem kapitan Romy był na spalonym.

W kolejnych minutach nadal atakowali gospodarze, ale dobrych sytuacji nie zdołali wykorzystać Iturbe, Salah i Totti. Tymczasem tuż przed przerwą padła druga bramka dla Sassuolo. Po prostopadłym podaniu sytuację sam na sam z bramkarzem Romy wykorzystał Politano.

Pięć minut po przerwie Salah zrehabilitował się za niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy i doprowadził do wyrównania. Piłka po precyzyjnym uderzeniu z woleja zawodnika Romy wylądowała w siatce tuż przy słupku. Bramkarz Sassuolo nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

W kolejnych minutach Roma szukała kolejnych okazji, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza rywali. Consigli bronił między innymi uderzenia Tottiego i Salaha. Swoją sytuację miał również Dzeko, ale uderzał nad poprzeczką. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.

AS Roma - US Sassuolo 2:2 (1:2)
0:1 Defrel 22'