25 kwietnia 2016 r.| 15:00

• SędziaDaniele Orsato

Roma wygrywa. Juve mistrzem Włoch!

dodał: MW  |  źródło: SerieA.pl  |  25.04.2016 16:55
Szlagierowe spotkanie włoskiej Serie A, czyli pojedynek Romy z Napoli, zakończyło się po myśli gospodarzy. Rzymianie, którzy przez większą część meczu znajdowali się w cieniu rywali, sięgnęli po trzy oczka za sprawą Radji Nainggolana. Wynik ten oznacza, że mistrzem Włoch w sezonie 2015/16 został oficjalnie Juventus Turyn.

Początek meczu wskazywał na to, że kibice mogą zobaczyć nawet kilka goli. Już w swojej pierwszej akcji Roma była bliska objęcia prowadzenia. Piłka po uderzeniu Salaha poszybowała ostatecznie tuż nad poprzeczką. Później z lepszej strony w ataku pokazywało się  Napoli. W 26. minucie Calejon trafił nawet do siatki Wojciecha Szczęsnego, ale sędziowie odgwizdali słusznie spalonego. Polak popisał się chwilę później znakomitą interwencją, zatrzymując na przedpolu strzał Higuaina.

Piłkarze z Neapolu siali większe spustoszenie pod polem karnym przeciwnika także po przerwie. Swoją szansę po błędzie Maicona miał w 71. minucie Higuain, ale podobnie jak w pierwszej połowie nie znalazł sposobu na Szczęsnego. Później piłkę do siatki mógł skierować także Hamsik, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Rudiger.

Niewykorzystane okazje zemściły się na Napoli w samej końcówce spotkania. Zwycięską akcję przeprowadziła Roma, a precyzyjnym strzałem z szesnastego metra popisał się Radja Nainggolan. Jak się okazało, trafienie to pozwoliło gospodarzom zainkasować trzy punkty.

Oprócz Romy, z wyniku tego cieszy się także... Juventus Turyn. Porażka Napoli sprawiła bowiem,  że Stara Dama może świętować kolejne mistrzostwo kraju.

AS Roma - Napoli 1:0 (0:0)
1:0 Nainggolan 89'

Komentarze | 22 komentarzy

Fragu | 25.04.2016 16:57

Mamy Mistrza !!! :)

Push3k | 25.04.2016 17:02

I pozamiatane. Z -11 do +12 w 25 kolejek. 24 zwycięstwa i jeden remis mimo najgorszego startu w historii.

nutopia | 25.04.2016 17:03

Napoli jeszcze powalczy o wicemistrzostwo :D
Z czym do ludzi? 12 pkt straty do JUVE!!!!

michal_juve | 25.04.2016 17:08

Abstra***ąc od tego co było formalnością - robi się ciekawie na finiszu pod kątem 2 miejsca. Teoretycznie Roma ma trudniejszy terminarz od Napoli ale kto wie... :)

Prostytucjusz | 25.04.2016 17:09

No i bajkał. Totti wchodzi na kilka minut i zagrywa 3 groźne piłki w tym tą kluczową przy bramce. Jest mistrzem i musi dostać nowy kontrakt. :)

FORZA JUVE ! :D

Odet | 25.04.2016 17:11

Z racji ciekawej pory meczu, mogłem oglądać tylko ostatnie 15min.
Przepiękna akcja bramkowa Romy.

Gdybym był Conte, to wziąłbym Tottiego na Euro, taki człowiek w turnieju może być bezcenny.
Pozdr.

Kokodzambo | 25.04.2016 17:12

Wraca człowiek z uczelni, a tu już po meczu. Ale słabo.
Szykuje się pasjonująca walka o drugie miejsce. Będzie na co popatrzeć.

matekson | 25.04.2016 17:28

Ehhh teraz można gdybac ale walka o majstra była by ciekawsza gdyby zwolnili Garcie po blamazu z Barcelona czy Pucharze...

Fan_Tulipan | 25.04.2016 17:31

Mecz na remis ze zdecydowanym wskazaniem na Napoli jako ewentualnym zwycięzcą.
Wynik natomiast z goła odmienny.

Napoli musi zabrać się do roboty. Trzy mecze wygrać i nie kalkulować, że teoretycznie może jeden mecz zremisować. Roma w trzech ostatnich kolejkach uciekła spod topora ale wszystko jest do czasu.

GrandeJuve | 25.04.2016 17:40

I po co na początku były te wszystkie spiny??
Odchodzi Conte i przychodzi Allegri = koniec Juve
Odchodzi Vidal, Pirlo, Tevez= koniec Juve

Jeden jest Mistrz Włoch !!
Każdy to powie 34-krotni MISTRZOWIE !!

Jak sobie przypomne te komentarze po 10 kolejkach, że Juve to średniak i sukcesem dla nich będzie załapanie się do LE...

mariusz72max | 25.04.2016 17:43

Gratki dla Juve !!!Napoli i tak odnotowuje jeden z najlepszych sezonów Roma wygrała a nam zabrakłó szczęścia Forza Napoli Sempre
PS w końcu kiedyś my kibice Napoli będziemy mieli Mistrzostwo !!!
Pozdrawiam serdecznie sympatyków Serie A:)

tylko_INTER | 25.04.2016 17:49

Gratulacje dla Juve, nikt im nie dorównuje w tej lidze.

maras2422 | 25.04.2016 17:53

Ta mistrzostwo, szkoda ,ze JUve tak szybko odpadlo z CL.

VinYLtRoNIc | 25.04.2016 18:19

Pięknie :))

Forza Juve !

IvIod | 25.04.2016 18:21

Przeskubańce z tego Juve, gdy po takim początku sezonu potrafili wygrać ligę.

FJ! :P

dalmare | 25.04.2016 18:43

Dane mi było ostatnie 20 minut- ale co to były za minuty... takich 90ciu nie dałoby się znieść.
Widziałam od 70tej Napoli atakujące, Mertensa, Jorginho i Higuaina; w środku dopasowanie formacji przeciwnych okresami patowe; widziałam parady mistrzowskie, z błyskiem refleksji (na dotknięcie Maicona) Szczęsnego... on dał Romie czyste konto na decydujące 1-0.
Widzialam kultowe wejście na boisko Tottiego,ęwstającą widownię- zdarzenia ostatnich dni nadały wejściom Tottiego jeszcze dodatkową rangę, jakby i tak jej nie posiadało wszystko cokolwiek robi.
Widziałam wręcz namacalne doładowanie jakie w tym momencie dostała Roma. Salah, ten z dalekiego kraju, zawziął się w prawej pola karnego, wymieniał zwrotnie w tłoku z ?Maiconem?, włączył się ?Pjanic?, Salah> Totti> Salah opanował wśród 3ch obr.> Nainggolan siła i umiejętność by pokonać presję 90tej minuty.

Napoli, o ten ułamek bardziej podatne i kruche, południowe. Łzy w oczach Mertensa. Będą musieli pokonać sękatą Atalantę i Torino, niech nie będą wrażliwi na presję.

wrobel1908 | 25.04.2016 18:43

Graty dla Juve mimo mojej sporej antypatii do tego klubu to  muszę przyznać że są piekielnie mocni i nie chodzi mi tylko o rozgrywki ligowe pokazują to także w champios league  w poprzednim sezonie finał w tym co prawda "tylko" 1/8 , ale mieli sporego  pecha w starciu z Bayernem

Paweljuve | 25.04.2016 18:45

Juventus zdobył 73 na 75 możliwych punktów. Rekord. Jako jedyna drużyna która przegrała 4 z 12 gier na początku zdobyła tytuł! TO się chwali! JUVENTUS mistrzem jest!

wronczanin87 | 25.04.2016 19:38

dalmare - świetnie napisane

A Juventusowi gratuluję mistrzostwa, należało im się

marp793 | 25.04.2016 21:36

JUVE!
Mistrza Juve wygrało w meczu z Napoli- od tego momentu zaczęli być zależni tylko i wyłącznie od siebie. Jednak wyrównany skład i szeroka rezerwa to jest to, nawet ta ogromna liczba kontuzji nie zatrzymała tej maszyny.
A najśmieszniejsze jest to że w przyszłym sezonie znowu Juve nie będzie miało z kim rywalizować o mistrza, a jeśli już to tak gdzieś do 27-28 kolejki. Na ten moment nie widzę klubu zdolnego wyrwać Scudetto Juve, bo wątpię że Napoli zostawi wszystkich kluczowych zawodników a zwłaszcza jednego- Higuaina. Roma jak to Roma, rywalizuje do ostatniego zakrętu, kluby z Mediolanu podwalin pod przyszły sukces nie zbudowały, no chyba że trafi się im taka osobistość jak Conte co ulepi "coś z niczego".
No nic ale tym będziemy się martwić w przyszłym sezonie, a tym czasem FORZA JUVEEEEEEEEEEEE!!!!!!

Wisnia1990 | 25.04.2016 23:17

Moim zdaniem będzie tak jak pisałem parę miesięcy temu... Czyli Juve mistrzostwo, a o vice powalczy Roma z Napoli. Juventus jest bardzo mocny i szkoda, że tak szybko odpadli z LM. Co prawda Juventus miał słaby początek sezonu, ale jak już weszli na swoje najwyższe obroty, to grali jak na mistrza przystało.

Gratki za dzis dla Fanów Romy i dla Juve kolejnego Mistrzostwa.