Roma wypunktowała Frosinone

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.01.2016 22:42
Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Luciano Spalettiego Roma odniosła w ostatnim sobotnim spotkaniu 22. kolejki Serie A. Giallorossi pokonali przed własną publicznością beniaminka Frosinone 3:1. Jedną z bramek zaliczył debiutując w rzymskim zespole Stephan El Shaarawy (fot).

W 19 minucie AS Roma wyszła na prowadzenie za sprawą Radji Nainggolana. Po sporym zamieszaniu w szesnastce piłka trafiła wprost pod nogi pomocnika giallorossich, a ten leżąc już na murawie uderzył na bramkę, czym kompletnie zaskoczył Nicolę Lealiego.

Beniaminek nie zamierzał jednak odpuszczać i w pięć minut zdołał wyrównać stan rywalizacji za sprawą Ciofaniego. Po dokładnym dograniu i złym wślizgu Erwina Zukanovicia, sam na sam z Wojciechem Szczęsnym znalazł się napastnik Frosinone i kapitalnie pokonał polskiego bramkarza.

Przed przerwą rzymska ekipa miała jeszcze dwie okazje - najpierw ponownie swoich sił spróbował Nainggolan, którego uderzeniem świetną robinsonadą wybronił Leali. Później natomiast nierówno grającego bramkarza gości sprawdził Dzeko i również w tym przypadku wypożyczony z Juve golkiper spisał się bez zarzutu.

Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

W 48 minucie, tuż po przerwie, nic już jednak Leali nie mógł zrobić. Erwin Zukanovic wrzucił futbolówkę w szesnastkę, a tam fenomenalnie piętą do siatki trafił inny nowy nabytek rzymskiego klubu, Stephan El Shaarawy.

Ambitnego rywala dobił w 84 minucie Miralem Pjanic, który otrzymał podanie na wolne pole od Francesco Tottiego i zdecydował się na płaskie uderzenie z linii pola karnego. Piłka pomknęła idealnie po długim rogu i zatrzepotała w siatce.

Tym samym Roma bezproblemowo pokonała rywala 3:1 i odniosła pierwsze zwycięstwo w 2016 roku.

AS Roma - Frosinone Calcio 3:1 (1:1)
1:0 Nainggolan 19'
1:1 Ciofani 24'
2:1 El Shaarawy 48'
3:1 Pjanic 84'