26 września 2015 r.| 18:00

• SędziaMassimiliano Irrati

Strzelanina w Rzymie, Roma z kompletem!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  26.09.2015 19:58
AS Roma zrobiła co do niej należało i rozstrzelała beniaminka włoskiej ekstraklasy Carpi 5:1. Gole dla wicemistrza Włoch strzelali Manolas, Pjanic, Gervinho, Salah i Digne. Honor przyjezdnych uratował natomiast były gracz giallorossich, Marco Borriello.

W 24 minucie rozpoczęło się najlepsze dziesięć minut w całym spotkaniu. Wówczas to Digne spróbował uderzenia, ale nie był to najlepszy strzał i wyszła z niego niezła asysta, bo futbolówka trafiła do Manolasa, a ten pokonał bramkarza i zadośćuczynił za poprzedni mecz, w którym strzelił samobója.

Nieco później Miralem Pjanic zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego i zrobił to na tyle dobrze, że Brkić nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Nie minęło więcej niż trzy minuty i mieliśmy podwyższenie wyniku za sprawą Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał strzał Maicona i dobił to uderzenie po interwencji bramkarza beniaminka.

Nieco popsuli tę zabawę gracze Carpi w 34 minucie, kiedy to Gabriel Silva wrzucił futbolówkę w szesnastkę, a stamtąd piękną główką De Sanctisa pokonał były gracz giallorossich, Marco Borriello.

Ostatecznie do przerwy utrzymał się wynik 3:1.

W 51 minucie okazało się, że rzymianie nie zamierzali zwalniać tempa gry i podwyższyli na 4:1. Fedele zagrał fatalną piłkę w obronie i podanie przeciął Mohamed Salah. Egipcjanin znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie - dobił strzał Francesco Tottiego.

Wynik ustalony został przez Lucasa Digne, który w 68 minucie dostał podanie od Maicona i pewnie pokonał bramkarza beniaminka, który ostatecznie poległ aż 5:1.

AS Roma - Carpi FC 5:1 (3:1)
1:0 Manolas 24'
2:0 Pjanic 28'
3:0 Gervinho 31'
3:1 Borriello 34'