18 października 2015 r.| 21:00

• SędziaBenoit Millot

Nicea gromi, gol Grosickiego

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  18.10.2015 22:53
Nie takiego przebiegu meczu spodziewano się w niedzielny wieczór we francuskiej Ligue 1. Solidnie spisujące się od początku rozgrywek Stade Rennes zostało rozbite na własnym boisku przez Niceę 1:4. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki.

Wynik tego spotkania otwarty został po niespełna kwadransie, gdy na listę strzelców wpisał się kapitan gości, Mathieu Bodmer. Spodziewano się wówczas, że gospodarze ruszą do ataku i predzej czy później doprowadzą do wyrównania. W dalszym ciągu zdecydowanie groźniejsi w ofensywie bylu jednak piłkarze z Nicei i to oni mogli jeszcze w pierwszej połowie po strzałach Mallmanny i Ben Arfy zdobyć kolejne gole.

Drugi z wymienionych piłkarzy rzeczywiście podwyższył wynik po przerwie, w 54. minucie wykańczając kontrę swojego zespołu. Szansę na zdobycie kontaktowego gola miał w 58. minucie rezerwowy Kamil Grosicki, ale piłka po jego efektownym rajdzie poszybowała tuż obok słupka.

Goście dobili Rennes, strzelając w ostatnich kwadransie dwa gole. Najpierw wynik na 3:0 podwyższył Mahamane Traore, a następnie piłkę do siatki skierował Said Benrahma.

Gospodarze zdobyli ostatecznie tylko honorowego gola, a jego autorem był Kamil Grosicki. Polak dopadł do piłki dogranej przez Quintero i z dziesiątego metra technicznym strzałem posłał ją do siatki.

Dzięki wygranej Nicea przeskoczyła w tabeli swojego rywala i ma w dorobku już siedemnaście punktów. Do czwartego w stawce Saint Etienne traci tylko dwa oczka.

Stade Rennes - Nice 1:4 (0:1)
0:1 Bodmer 14'
0:2 Ben Arfa 54'
0:3 Traore 75'
0:4 Banrahma 80'