• SędziaMikael Lesage
  • Widzowie46 919

Ibra nie dał szans Nicei

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  02.04.2016 20:30
Paris Saint-Germain odniosło przekonującą wygraną nad Nice (4:1). Hat-trickiem popisał się zmierzający po koronę strzelców Zlatan Ibrahimović.

Mimo że drużyna Laurenta Blanca zdobyła już mistrzostwo kraju i skupia się na rozgrywkach Champions League, nie traktuje krajowych spotkań ulgowo. Potwierdzeniem tego było sobotnie starcie na Parc des Prices, w którym gospodarze strzelili aż cztery gole.

Klasą samą dla siebie był Zlatan Ibrahimović. Swój popis strzelecki rozpoczął już w 15. minucie, kiedy zaskoczył bramkarza mocnym strzałem pod poprzeczkę. Odpowiedź Nicei nadeszła co prawda w osiemnastej minucie, gdy uderzeniem z okolic dwudziestego metra popisał się Hatem Ben Arfa. Było to jednak wszystko, na co stać było tego popołudnia przyjezdnych.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie powrócili paryżanie. Stało się to za sprawą Ibrahimovicia, który pokonał bramkarza bezpośrednio po stałym fragmencie gry. Gdy w 48. minucie strzałem głową piłkę do siatki skierował David Luiz stało się jasne, że trzy punkty trafią na konto PSG.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do Ibrahimovicia, który w 82. minucie wykorzystał dogranie Rabiota, notując hat-tricka.

Paris Saint-Germain - Nice 4:1 (2:1)
1:0 Ibrahimović 15'
1:1 Ben Arfa 18'
2:1 Ibrahimović 34'