0
03 lutego 2016 r.| 19:00

Wygrane Reims i Nice

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  03.02.2016 20:52
Nicea wygrała po zaciętym meczu 1:0 z Toulouse, a bohaterem spotkania został Hatem Ben Afra. W innym środowym spotkaniu Ligue 1 Stade Reims uporało się z Angers.

Drużyna z Nicei zdawała sobie sprawę, że tylko w przypadku wygranej utrzyma wysoką czwartą lokatę w ligowej tabeli. Cel ten co prawda w bólach, ale został zrealizowany.

Gospodarze oddali w tym meczu dwukrotnie więcej strzałów niż Toulouse, ale nie mieli wielu klarownych sytuacji pod polem karnym rywala. Niewiele brakowało, a tuż przed przerwą na listę strzelców wpisałby się Hatem Ben Afra. Zawodnik ten zmylił zwodem bramkarza, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do siatki.

Ben Afra zrehabilitował się za tę sytuację w 82. minucie gry. Wtedy przeprowadził indywidualną akcję, która zakończyła się golem. Jak się okazało, było to jedyne trafienie tego spotkania.

OGC Nice - Toulouse 1:0 (0:0)
1:0 Ben Arfa 82'

Po trzy punkty sięgnęło także Stade Reims, pokonując 2:1 Angers. To przyjezdni znacznie lepiej rozpoczęli to spotkanie, wychodząc w 16. minucie po strzale głową Arnolda Bouki na prowadzenie.

Odpowiedź gospodarzy nadeszła ostatecznie w 44. minucie. Wówczas do wyrównania doprowadził Hamari Traore. Stade Reims prezentowało się z lepszej strony, a swoją przewagę zdołało udokumentować ponownie tuż po przerwie.

W 51. minucie zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Gaetan Charbonnier, wykańczając akcję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Angers nie zdołało już odpowiedzieć wyrównującym golem. Goście z powodu brutalnego faulu Pierricka Capelle kończyli mecz w osłabieniu.

Stade Reims - Angers 2:1 (0:1)