14 lutego 2016 r.| 21:00

• SędziaBenoit Millot

Podział punktów w Nicei

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: francja.goal.pl  |  14.02.2016 23:07
Ostatnie spotkanie 26. kolejki Ligue 1 zakończyło się podziałem punktów. OGC Nice przed własną publicznością zremisowała 1:1 z Olympique Marsylia. Żaden z zespołów nie może być do końca zadowolony z takiego rozstrzygnięcia.

Obie drużyny przystępowały do spotkania z nadzieją na zwycięstwo, które miało być rehabilitacją za porażkę w ostatniej kolejce. Nicea uległa wówczas 0:1 Monaco, natomiast Marsylia musiała uznać wyższość PSG (1:2). W niedzielnym meczu trudno było wskazać zdecydowanego faworyta.

Po pierwszej połowie w zdecydowanie lepszych humorach byli goście z Marsylii, którzy prowadzili 1:0. Na prowadzenie wyprowadził ich Mauricio Isla, który strzałem głową wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Romaina Alessandriniego z rzutu rożnego.

W końcówce na 2:0 powinien jeszcze podwyższyć Michy Batshuayi, ale po szybkim kontrataku nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie gospodarze zaatakowali i w 58. minucie doprowadzili do wyrównania. Po ładnej akcji i precyzyjnym dograniu Vincenta Koziello, piłkę do bramki z kilku metrów skierował Valere Germain. W kolejnych minutach obie drużyny miały dogodne sytuacje, ale bardzo dobrze spisywali się bramkarze, którzy bronili uderzenia między innymi Batshuayi i N'Koudou.

W 80. minucie piłkę do bramki Marsylii wpakował Plea, ale gol nie został uznany, bowiem zawodnik gospodarzy był na spalonym. Ostatecznie wynik 1:1 nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

OGC Nie - Olympique Marsylia 1:1 (0:1)