20 listopada 2015 r.| 20:30

• SędziaBenoit Bastien

OGC Nice wypunktowało Lyon!

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  20.11.2015 22:22
Dużą niespodzianką zakończyło się starcie otwierające czternastą kolejkę Ligue 1. Piłkarze OGC Nice bez większych problemów pokonali na swoim terenie wicelidera Olympique Lyon 3:0. W ten sposób przerwali serię Les Gones, którzy w pięciu poprzednich konfrontacjach ligowych nie zaznali smaku porażki, a w trzech ostatnich kolejkach sięgali po komplet punktów.

W pierwszych dwudziestu minutach kibice byli świadkami wyrównanej walki. Obie ekipy aktywnie szukały swoich okazji do zdobycia gola. W szesnastej minucie blisko szczęścia był Alexandre Lacazette, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

W dwudziestej minucie problemu ze skutecznością nie miał za to Valere Germain, który otrzymał doskonałe podanie od Jeana Michaela Seriego. Przyjął futbolówkę i sprytną podcinką posłał ją nad wychodzącym z bramki golkiperem.

Po zdobytym golu gospodarze starali się pójść za ciosem. Kilkakrotnie zagrozili bramce Anthony’ego Lopesa, ale brakowało im dokładnego wykończenia.

Trzy minuty po zmianie stron zrealizowali swój cel przy pomocy Mapou Yangi-Mbiwy. Obrońca Olympique próbował oddalić zagrożenie od własnej bramki po centrze Jeremy’ego Pieda, ale interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej siatki.

W 71. minucie Les Aiglons zadali trzeci cios. Pięknym uderzeniem w okienko z jedenastego metra popisał się Vincent Koziello, nie dając bramkarzowi szans na interwencję.

W kolejnej fazie spotkania goście wyraźnie stracili wiarę w odwrócenie złej karty. Ten fakt w 77. minucie mogli wykorzystać podopieczni Claude’a Puela, ale Nampalys Mendy nie zdołał posłać piłki w światło bramki po tym, jak Lopes odbił ją przed siebie po jednym ze strzałów. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

OGC Nice - Olympique Lyon 3:0 (1:0)
1:0 Germain 20'
2:0 Yanga-Mbiwa 48' (sam.)
3:0 Koziello 71'